Targowisko raczej nie zostanie rozbudowane

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Targowisko raczej nie zostanie rozbudowane

Łukasz Koleśnik

Drugi etap remontu targowiska w Krośnie Odrzańskim niedawno się zakończył. Czy będzie trzeci? - Obecnie nie ma takiej potrzeby - mówi burmistrz.

Nowe, solidne boksy. Z zewnątrz bardzo ładne mury. Targowisko w Krośnie Odrzańskim pięknie się prezentuje. Niedawno zakończył się drugi etap modernizacji placu targowego. Powstało ponad 20 nowych stanowisk oraz toaleta miejska. Poprawiły się więc również warunki pracy, z czego zadowoleni są sprzedawcy.

- Długo na to czekaliśmy, ale w końcu się udało - przyznaje pan Zbigniew, który handluje m.in. nasionami warzyw. Faktycznie, jeśli chodzi o inwestycję trafiały się poślizgi. Skoro jednak się udało, to czy handlujący liczą na lepszy utarg? - Nasze warunki się poprawiły, ale wątpię, żeby nagle sprzedaż wzrosła. Ogólnie nie jest łatwo, a może być jeszcze trudniej, jeśli w sąsiedztwie powstanie market - uważa pan Zbigniew.

70 stanowisk zostało zmodernizowanych podczas prac nad targowiskiem

Na razie jednak się na to nie zapowiada, ponieważ inwestor już od dawna ma działkę do dyspozycji, jednak nie rozpoczął tam żadnych prac. - Możemy tylko czekać. Decyzja należy do przedsiębiorcy z Poznania. Ma wszystko przygotowane. Wcześniej nie było tam kanalizacji. Teraz już jest wszystko gotowe - tłumaczy burmistrz Marek Cebula.
Konkurencja w postaci marketu najprawdopodobniej sprawiłaby, że większość sprzedawców zrezygnowałoby z prowadzenia straganów. - Na razie trzeba się cieszyć z tego co mamy - ocenia pan Zbigniew.

Jeszcze podczas robót budowlanych w urzędzie mówiło się o trzecim etapie modernizacji targowiska. - Pozostał nam do zrobienia jeden rząd stoisk, ale na razie nie będziemy go modernizować, ponieważ nie ma takiego zapotrzebowania. Zobaczymy jak będzie rozwijało się nasze targowisko. Jeśli pojawi się potrzeba zainstalowania dodatkowych boksów, to powrócimy do tematu - podkreśla Cebula. - Cieszy również to, że pojawi się toaleta miejska, o którą mieszkańcy długo zabiegali - dodaje burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Obecnie gmina czeka na pozwolenie na użytkowanie nowych boksów. Dokumenty zostały wysłane do nadzoru budowlanego i odpowiedź powinna przyjść lada dzień. Gmina na razie nie planuje trzeciego etapu modernizacji, ale skupia się na zwiększeniu miejsc postojowych w okolicach urzędu oraz targowiska.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.