Alan Rogalski

Team 100 szansą na lubuskie medale na igrzyskach w Tokio

Najnowsi beneficjenci programu. Od lewej: Kacper Pierzyński, Maciej Lepiato i Łukasz Czarnecki. Wszyscy z GZSN Start Gorzów. Fot. GZSN Start Gorzów Najnowsi beneficjenci programu. Od lewej: Kacper Pierzyński, Maciej Lepiato i Łukasz Czarnecki. Wszyscy z GZSN Start Gorzów.
Alan Rogalski

Co łączy Olgę Michałkiewicz, Filipa Prokopyszyna i innych lubuskich sportowców z Teamu 100? Są oni młodymi, polskimi, perspektywicznymi zawodnikami, członkami kadr narodowych, uprawiającymi indywidualne dyscypliny olimpijskie - letnie czy zimowe - którzy mogą liczyć na roczne finansowanie w wysokości ok. 40 tys. zł.

Team 100 m to wspólny Program Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Operatorem programu jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Od lutego grupa beneficjentów powiększyła się o 73 zawodników, w tym z niepełnosprawnościami. - Z team 100 będzie korzystać już 200 młodych polskich sportowców.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Alan Rogalski

W "Gazecie Lubuskiej" piszę o sporcie w Gorzowie i jego okolicach. A więc o koszykarkach AZS AJP Gorzów, żużlowcach Stali Gorzów, ale nie tylko. A jak nie piszę, to ich dopinguję!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.