Tego jeszcze nie grali. Filharmonia w Gorzowie właśnie dostała... filharmonię

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Szymańska
Jarosław Miłkowski

Tego jeszcze nie grali. Filharmonia w Gorzowie właśnie dostała... filharmonię

Jarosław Miłkowski

Rada miasta zgodziła się, by filharmonia mogła przejąć... swój budynek. Z kolei prywatna szkoła na os. Staszica zapłaci za swój obiekt ponad 9 tys. zł. I będzie miała go na własność.

Filharmonia dostała filharmonię? Ta sprawa śmieszna jest tylko pozornie. Już wyjaśniamy. Filharmonia Gorzowska, która została oddana do użytku w maju 2011 r., została zbudowana za 133 mln zł. Jednym z warunków powołania filharmonii jako instytucji było „wyposażenie jej w mienie”. Część z pieniędzy na budowę pochodziło jednak z Unii Europejskiej. A to oznaczało, że miasto przez kilka lat musiało być formalnie właścicielem budynku. Miasto więc budynek filharmonii jedynie jej... udostępniało.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.