Artur Szymczak

Telewizja i internet ostre jak brzytwa

Artur Szymczak

W Witnicy montowana jest sieć światłowodowa. Już wkrótce mieszkańcy będą mieli dostęp do telewizji i internetu w najwyższej jakości i prędkości.

- To naprawdę świetna sprawa! Praktycznie do wszystkiego teraz wykorzystuje się przecież internet - mówi 25-letni Michał o trwającym właśnie układaniu sieci świałowodowej.

W pierwszej kolejności do sieci podłączone zostaną firmy ze strefy ekonomicznej. - Gdy zakończymy te prace , zaczniemy ciągnąć magistrale do ul. Traugutta i Ogrodowej - dodaje Mariusz Dziakowicz.

W czerwcu sieć światłowodowa ma być już na ulicach: Traugutta i Owocowej.

Sieć nie będzie korzystać z tak zwanych stacji czołowych, czyli satelit. - Wyszliśmy z założenia, że jeśli coś sprzedajemy, to chcemy osiągać i oferować wysoką jakość. A sygnał z satelity jest kompresowany ze stratą jakości, więc nie jest to prawdziwe HD - mówi „Gazecie Lubuskiej” Mariusz Dziakowicz, właściciel firmy Provector, która montuje sieć światłowodową. Światłowody są wpięte w tzw. punkty wymiany ruchu w Warszawie i właśnie stamtąd będzie do Witnicy trafiał nieskompresowany sygnał telewizyjny. - Dlatego ten sygnał jest naprawdę bardzo dobrej jakości - Dziakowicz podkreśla zalety sieci światłowodowej.

Generalnie firma dla światłowodu ma dwa pakiety, zaczyna się od 100 Mbit, a kończy na 450 Mbit. - Dla Witnicy chcemy przygotować jedną mniejszą ofertę z racji kosztów - mówi Dziakowicz.

Za internet w prędkości 50 Mbit odbiorca musiałby zapłacić około 60 zł brutto miesięcznie. Za dwukrotnie większą prędkość płaciłby o 10 zł więcej. Firma przygotowała jeszcze pakiet; za 103 kanałów telewizyjnych, w tym 34 HD i 50 Mbit internetu w cenie około 70 zł brutto).

Artur Szymczak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.