Ten plac jest super!

Czytaj dalej
Fot. Kacper Chudzik
Kacper Chudzik

Ten plac jest super!

Kacper Chudzik

Kosztujące 116 tysięcy złotych miejsce dla dzieci stało się bardzo popularne. Magistrat planuje budowę kolejnych placów zabaw.

Maluchy z terenu Starego Miasta mogą już korzystać z nowego placu zabaw, który zbudowano w fosie miejskiej, w okolicach dawnego kina Bolko. Miejsce to stało się bardzo popularne i nie brakuje chętnych do zabawy na huśtawkach, karuzelach czy piramidzie linowej. Spotkaliśmy tam m.in. grupę z Przedszkola Niepublicznego Bajkonet.

– Bardzo chwalimy sobie ten plac zabaw i przychodzimy tu, gdy tylko pozwala na to pogoda. Dzieciom podobają się zamontowane tu urządzenia, które wyróżniają się na tle innych placów zabaw. No i jest tu bezpiecznie, nie ma samochodów – mówi Angelika Szeliga, dyrektor przedszkola Bajkonet i opiekun grupy starszaków.

– W tym roku planujemy zbudowanie jeszcze kilkunastu podobnych miejsc w całym mieście. Dwa z nich będą sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego. Ten drugi plac na Starym Mieście powstał dla wszystkich i zapraszamy na niego dzieci z całego miasta, ale stworzyliśmy go również z myślą o przedszkolach niepublicznych z terenu starówki, żeby uczęszczające do nich dzieci miały się gdzie bawić – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska z głogowskiego ratusza.

Na Starym Mieście ma pojawić się jeszcze jeden plac zabaw. Będzie on zbudowany w ramach rewitalizacji bulwaru nadodrzańskiego i zostanie umiejscowiony od strony Zatoki Neptuna.

Placu zabaw w fosie kosztował 116 tys. zł. Szacuje się, że koszty pozostałych planowanych w tym roku miejsc dla najmłodszych głogowian, będą zbliżone.

Kacper Chudzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.