Teraz biblioteka dla dzieci w Norwidzie jest jak ze snu

Czytaj dalej
Fot. Paweł Nijaki
Paweł Nijaki

Teraz biblioteka dla dzieci w Norwidzie jest jak ze snu

Paweł Nijaki

Pomieszczania Biblioteki Pana Kleksa zostały zmodernizowane. Czas na meble i multimedialny sprzęt. A potem otwarcie z pompą.

Oddział dla dzieci i młodzieży wojewódzkiej biblioteki udało się wyremontować dzięki funduszom z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego (200 tys. zł). Modernizację wsparło też miasto i urząd marszałkowski. Obydwie instytucje przekazały po 46 tys. zł. Za te pieniądze zmieniono bibliotekę nie do poznania. Oddział stał się teraz przestrzenny, atrakcyjny dla młodego Czytelnika.

- Postaramy się, by to centrum pełniło bardziej nowoczesną funkcję. Będziemy dopasowywać ofertę do potrzeb naszych młodych użytkowników - mówi Anna Polus, zastępca dyrektora WiMP im. Norwida. - Cieszy nas to, że wspólnymi siłami udaje się wiele zmienić. Bo nawet radni z klubu PO i PiS dołożyli swoją cegiełkę do tej inwestycji.

Kierujący placówką wierzą, że znajdą się też fundusze na dokończenie inwestycji

Brakuje jeszcze blisko 200 tys. zł na meble i sprzęt. Ale pracownicy wiedzą już, co i gdzie powinno stanąć. - Najbardziej kolorową częścią będzie miejsce dla maluchów. A w nim bezpieczne umeblowanie, bez kantów, za to z miękkimi poduchami, kącik dla rodziców czekających na swoje pociechy - mówi kierownik oddziału Marzena Wańtuch. - Bardzo chcemy pobudzać w dzieciach kreatywność i wyobraźnię...

Dziś jest tu pusto, ale już niedługo Biblioteka Pana Kleksa zapełni się nowoczesnym sprzętem i meblami dla młodych czytelników.
Paweł Nijaki Dziś jest tu pusto, ale już niedługo Biblioteka Pana Kleksa zapełni się nowoczesnym sprzętem i meblami dla młodych czytelników.

Zaraz obok przestrzeni dla najmłodszych powstanie kącik dla dzieci starszych

Przygotowane będą dla nich komputery i miejsca do spędzania wolnego czasu. Nie zabraknie również miejsca dla młodzieży. Będzie ona podzielona na dwa obszary. Jeden do rozrywki, a drugi - do nauki. Znajdzie się tam sprzęt komputery, który będzie można wykorzystać do odrabiania lekcji. Biblioteka dostępna będzie od 21 stycznia. Tego dnia otwarcie, weźmie w nim udział znana i lubiana przez dzieci aktorka Edyta Jungowska.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.