Teraz można się podłączać do sieci w Raculi i Drzonkowie

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Teraz można się podłączać do sieci w Raculi i Drzonkowie

Leszek Kalinowski

Zakończyła się budowa kanalizacji w Raculi i Drzonkowie.

Mieszkańcy Raculi i Drzonkowa mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Zakończyła się budowa kanalizacji. Co prawda z poślizgiem, bo wcześniejszemu wykonawcy trzeba było podziękować, ogłosić ponownie przetarg. Na szczęście wszystko to już jest historią. Teraz można się podłączać do sieci.

By przyłączyć się do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej należy w wydziale rozwoju w siedzibie Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Zjednoczenia 110 a złożyć wniosek o wydanie warunków przyłączenia. Potem zatwierdzić niezbędną dokumentację, wykonać przyłącze we własnym zakresie i po odbiorze technicznym podpisać stosowną umowę na odbiór ścieków i dostarczenie wody. Szczegółowe informacje, dotyczące warunków można uzyskać pod nr tel. 68 45 19 352 do 355 oraz na stronie: www.zwik.zgora.pl/dla klientow przylaczanie.php

Przypomnijmy, że oba sołectwa stanowią element wielkiego, wartego ponad 300 mln zł projektu, dotyczącego gospodarki wodno-ściekowej Zielonej Góry i okolic. II etap (m.in. Racula, Drzonków) kosztował 41 mln zł.

Co dalej? Już trwają prace nad budową następnych kilometrów sieci, tym razem chodzi o Ochlę i Zatonie. Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja czeka tylko na rozpoczęcie konkursów unijnych

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.