Teraz uśmiecha się i patrzy na nas z nieba...

Czytaj dalej
Fot. Fot. Małgorzata Fudali Hakman
Małgorzata Fudali Hakman

Teraz uśmiecha się i patrzy na nas z nieba...

Małgorzata Fudali Hakman

Rada Miasta przyjęła uchwałę o nadaniu ks. Zygmuntowi Czepirskiemu, twórcy żarskiego hospicjum, tytułu Honorowego Obywatela Żar.

Takich tłumów sala konferencyjna żarskiego ratusza nie widziała już od bardzo dawna. Przyciągnęła je wiadomość o nadaniu zmarłemu ks. Zygmuntowi Czepirskiemu tytułu Honorowego Obywatela Żar. Sylwetkę duchownego przedstawiła Katarzyna Pękala, współpracownica i przyjaciółka zmarłego. Przy podziękowaniach, wszystkim, którzy przyczynili się do uhonorowania księdza, jego długoletniego przyjaciela Ottona Hakmana, zapadła przejmująca cisza, a wzruszenie na chwilę odebrało głos nie tylko przemawiającym.

Pochylone głowy radnych, pracowników urzędu i wszystkich obecnych, obrazowały jak wielkim szacunkiem cieszył się ksiądz między ludźmi. Dariusz Grochla przewodniczący Kapituły powiedział, że Z.Czepirski był człowiekiem, który jednoczył wszystkie strony. Stał ponad podziałami politycznymi, ponieważ dla niego zawsze było ważne dobro drugiego człowieka. Uchwała była jedynie formalnością, ponieważ radni jednogłośnie zgodzili się na ten tytuł. Zostało to przyjęte przez zgromadzonych w sali owacją na stojąco, do której przyłączyli się członkowie rady, oraz wszyscy obecni na sali.

Na piątkową sesję Rady Miasta przybyło wielu gości. Byli to  przyjaciele i podopieczni nieżyjącego ks. Zygmunta Czepirskiego.
Fot. Małgorzata Fudali Hakman Na piątkową sesję Rady Miasta przybyło wielu gości. Byli to przyjaciele i podopieczni nieżyjącego ks. Zygmunta Czepirskiego.
Małgorzata Fudali Hakman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.