Tężnia zagości w parku Tysiąclecia? Kończymy głosowanie

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Galasiński
Paweł Nijaki

Tężnia zagości w parku Tysiąclecia? Kończymy głosowanie

Paweł Nijaki

Zainteresowanie tężnią przeszło najśmielsze oczekiwania. 50 telefonów i 735 głosów oddanych w internecie. Klikamy tylko jeszcze do czwartku 21 stycznia do 10.59!

W czwartek 21 stycznia kończy się głosowanie w naszej ankiecie na temat tężni w Zielonej Górze. Cieszymy się, że ten temat aż tak zainteresował naszych Czytelników.

Odebraliśmy ponad 50 telefonów z głosami, gdzie mieszkańcy chcieliby zobaczyć tężnie. Wielu z nich dzieliło się z nami wspomnieniami z pobytu w Ciechocinku czy Inowrocławiu. - Ja głosuję oczywiście na park Tysiąclecia - mówi Teresa Mazurek z Zielonej Góry. - Wiele już na jego temat było powiedziane i ja się zgadzam z innymi Czytelnikami. Jest tam doskonały dojazd, dużo miejsca i to przecież taki popularny punkt. Kiedyś byliśmy z mężem w Ciechocinku i bardzo mi się tam podobało. Jestem astmatyczką, a tamto powietrze było bardzo przyjazne. Nie miałam okazji już więcej się tam wybrać. Cieszyłabym sięm gdybym mogła skorzystać z tężni w moim mieście - mówi z nadzieją pani Teresa.

Swoimi wspomnieniami z Inowrocławia podzieliła się z nami Ada Jerzak. - Jeździmy z dziećmi do Inowrocławia dwa razy w roku. Tam mieszka mama męża. I nie zamieniłabym takiego urlopu na żaden inny. Bardzo lubimy chodzić w okolice tężni. Od razu czujemy się jak nad morzem. Odkąd jeździmy z dziećmi, to ani razu nie zachorowały. Nasza młodsza córka choruje na astmę i teraz czuje się znacznie lepiej s - opowiada pani Ada.

Andrzej Kostański swój głos oddał na Park Piastowski. - Myślę, że to najlepsze miejsce. Przed amfiteatrem jest przecież dużo miejsca. To byłby wymarzony punkt do wypoczynku. Teraz jest trochę zapomniany, a taka atrakcja na pewno zachęciłaby mieszkańców do wyjść z domu. Poza tym warunki. Słońce i dobry przewiew to podstawa, jeśli chodzi o czerpanie dobroczynnych właściwości z wody solankowej.

W środę, 20 stycznia zakończyło się głosowanie drogą telefoniczną. W czwartek 21 stycznia możecie podzielić się swoja opinią na naszej stronie internetowej, ale tylko do godz. 10.59.

gazetalubuska.pl/teznia

Oddano już 735 głosów. Największą popularnością cieszy się w dalszym ciągu lokalizacja w parku Tysiąclecia.

Do tej pory aż 234 osoby uznały, że to właśnie tam powinna pojawić się tężnia. Kolejne miejsca zajmują: Leśny deptak pomiędzy os. Leśnym a Zaciszem - 128 głosy, Park Piastowski - 91, os. Cegielnia - 85 głosów, Plac Słowiański - 70 głosy, skwer na osiedlu Piastowskim - 50 głosów, polana w Drzonkowie, w stronę Kiełpina - 27, plac w okolicy Gimnazjum nr 1 - 12, plac przy ul. Węglowej - 9, parczek naprzeciwko kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela - 8, Park Sowińskiego - 6, skwer przylegający do Palmiarni - 4, teren dawnego LOK-u - 3, skwer między pl. Matejki a ul. Podgórną - 3, skwer przy dworcu PKP - 2, Os. Leśne, plac przy ul. Foluszowej oraz park przy ul. Dunikowskiego - 1.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.