Czesław Wachnik

To będzie bój o unijne pieniądze

To będzie bój o unijne pieniądze Fot. Fot. Marcin KróLak / Polskapresse
Czesław Wachnik

O kilka milionów złotych chcą zawalczyć obie gminy: Świebodzin i Zbąszynek. Pieniądze te zostaną przeznaczone na tworzenie w szkołach nowoczesnych pracowni.

Obie gminy chcą wspólnie zawalczyć o kilka milionów złotych, które trafią do miejscowych szkół, zarówno podstawowych, jak też gimnazjów. Na ostatniej sesji radni gminy Świebodzin podjęli uchwałę o przystąpieniu wspólnie ze Zbąszynkiem do konkursu o pozyskanie pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na wyposażenie placówek szkolnych w niezbędny sprzęt dydaktyczny.

Ryszard Graczyk, kierownik wydziału oświaty urzędu miasta powiedział nam: - Na razie trudno oszacować nasze potrzeby, jak też potrzeby Zbąszynka. Zbieramy informacje. Gra idzie o naprawdę duże pieniądze, może to być nawet kilka milionów złotych. Chcielibyśmy, by przy każdej szkole powstały nowoczesne pracownie fizyczne, chemiczne czy matematyczne. Będziemy zabiegać też o nowoczesny sprzęt multimedialny czy też kupno zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem. Razem ze Zbąszynkiem mamy większe szanse, bo za współdziałanie dostaniemy dodatkowe punkty.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.