Czesław Wachnik

To będzie bój o unijne pieniądze

To będzie bój o unijne pieniądze Fot. Fot. Marcin KróLak / Polskapresse
Czesław Wachnik

O kilka milionów złotych chcą zawalczyć obie gminy: Świebodzin i Zbąszynek. Pieniądze te zostaną przeznaczone na tworzenie w szkołach nowoczesnych pracowni.

Obie gminy chcą wspólnie zawalczyć o kilka milionów złotych, które trafią do miejscowych szkół, zarówno podstawowych, jak też gimnazjów. Na ostatniej sesji radni gminy Świebodzin podjęli uchwałę o przystąpieniu wspólnie ze Zbąszynkiem do konkursu o pozyskanie pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na wyposażenie placówek szkolnych w niezbędny sprzęt dydaktyczny.

Ryszard Graczyk, kierownik wydziału oświaty urzędu miasta powiedział nam: - Na razie trudno oszacować nasze potrzeby, jak też potrzeby Zbąszynka. Zbieramy informacje. Gra idzie o naprawdę duże pieniądze, może to być nawet kilka milionów złotych. Chcielibyśmy, by przy każdej szkole powstały nowoczesne pracownie fizyczne, chemiczne czy matematyczne. Będziemy zabiegać też o nowoczesny sprzęt multimedialny czy też kupno zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem. Razem ze Zbąszynkiem mamy większe szanse, bo za współdziałanie dostaniemy dodatkowe punkty.

Czesław Wachnik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.