To już pewne! Miasto będzie walczyć z chaosem reklamowym

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

To już pewne! Miasto będzie walczyć z chaosem reklamowym

Natalia Dyjas-Szatkowska

Radni przyjęli uchwałę, zobowiązującą władze Zielonej Góry do przygotowania uchwały krajobrazowej. Kiedy nastąpią pierwsze zmiany?

Bilboardy, bannery, szyldy - czasem reklam na małym obszarze miasta jest nawet kilkadziesiąt. Społecznicy, radni, władze Zielonej Góry mówią temu chaosowi wizualnemu „stop”. I chcą stworzyć uchwałę krajobrazową.

- Celem takiej uchwały jest uporządkowanie rozmieszczonych w przestrzeni publicznej nośników reklamowych - wyjaśnia radny PO, Marcin Pabierowski, który w raz z innymi zgłosił tę kwestię podczas sesji rady miasta. - Ponadto chodzi nam o ujednolicenie sposobów komunikowania informacji wizualnej. W uchwale nie chodzi o to, aby usunąć reklamy, tylko uporządkować ład reklamowy, w porozumieniu z przedsiębiorcami. By dopasować reklamy do otoczenia w harmonii z tkanką zabytkową miasta.

Czytaj więcej 2 października stycznia w papierowym wydaniu „Gazety Lubuskiej” oraz w naszym serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz również: Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej:

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.