To koniec mandatów. Będzie skręt w lewo

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

To koniec mandatów. Będzie skręt w lewo

Małgorzata Trzcionkowska

Wkrótce rozpocznie się rozbudowa jezdni przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Żaganiu. Dzięki temu będzie można wjeżdżać do Kauflandu.

- Mam prawo jazdy od niedawna - opowiada mieszkaniec Żar (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). - I już musiałem zapłacić mandat. Za co? Jechałem od strony mostu ul. Przyjaciół Żołnierza i skręciłem w lewo, wprost na parking Kauflandu. Tam stała policja. Nawet nie było dyskusji. Popełniłem wykroczenie, przekraczając podwójną linię ciągłą. Prawdę mówiąc, to nie wiedziałem, jak zjechać do sklepu.

- Ja co prawda nie dostałam mandatu, ale moja córka tak - stwierdza mieszkanka Żagania. - Oczywiście za lewoskręt. Słyszałam, że w tym miejscu wpadło bardzo wielu kierowców. Policja stoi pod sklepem i nie widać jej z drogi. W ciągu godziny mają prawdziwe, mandatowe żniwo. - Jestem kierowcą już od 36 lat - podkreśla Kazimierz Celanowski z Brzeźnicy. - Żeby uniknąć mandatu, trzeba się stosować do znaków. A przy sklepie jest na jezdni podwójna ciągła linia.

Kazimierz Celanowski podkreśla, że trzeba zwracać uwagę na znaki drogowe. Ale na razie przy Kaulandzie trudno się poruszać.
M

Płacą też piesi, którzy zamiast skierować się na pasy, na wysokości dawnego hotelu Nadbobrzańskiego, przebiegają przez jezdnię do Media Ekspert, po drugiej stronie ulicy. Również oni mogą liczyć na karę, za spowodowanie zagrożenia na drodze. - Policjanci ruchu drogowego wielokrotnie ujawniali przy ul. Przyjaciół Żołnierza wykroczenia związane z łamaniem przez kierowców samochodów zakazu skrętu w lewo (od ronda do parkingu sklepu Kaufland) - wylicza podinspektor Sylwia Woroniec, oficer prasowy żagańskiej policji. - Podobna sytuacja miała miejsce z pieszymi, którzy od strony Kauflandu skracali sobie drogę, aby przejść do sklepu po drugiej stronie ulicy. Również oni byli karani mandatami.

Na szczęście problemy kierowców skończą się już w lecie. Zarząd Dróg Wojewódzkich poszerzy jezdnię na odcinku 50 metrów, na wysokości marketu. Dzięki temu zmieni się organizacja ruchu. - Plac budowy już został przekazany wykonawcy - tłumaczy Michał Andrasiewicz, przedstawiciel spółki Agile, gwaranta odcinka ul. Przyjaciół Żołnierza, przy Kauflandzie. - Prace zaczną się lada moment i potrwają około miesiąca. Dzięki temu będzie można skręcać w lewo, jadąc od strony ronda, a także wyjeżdżając z parkingu, w stronę Iłowej.

To będzie ułatwienie dla kierowców, jednak piesi nadal będą musieli nadkładać drogi, żeby przejść po pasach na druga stronę ulicy.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.