To ma być droga do... nowych inwestorów

Czytaj dalej
Fot. Fot. Arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

To ma być droga do... nowych inwestorów

Jakub Nowak

1 lutego Nowa Sól planuje ogłosić przetarg na przebudowę i budowę ulicy Ciepielowskiej. Będzie to największa inwestycja w tym roku.

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy na naszych łamach o tym, że Nowa Sól znalazła się na piątym miejscu listy rankingowej w ministerialnym programie dofinansowania do remontów i budowy nowych dróg (chodzi o popularne „schetynówki”).

Przypomnijmy: nasze miasto złożyło wniosek o przebudowę ul. Ciepielowskiej (od ulicy Głogowskiej do torów kolejowych) i dalszą budowę tej trasy od torów do drogi w strefie południowej.

Choć ostateczne i oficjalne zatwierdzenie wspomnianej listy nastąpi dopiero 31 stycznia, to piąta pozycja już dziś daje nam właściwie 100 proc. pewność, że otrzymamy 50 proc. dofinansowanie na to zadanie. W związku z tym miasto szykuje się do ogłoszenia odpowiedniego przetargu.

- Nie marnujemy czasu. Ogłoszenie przetargu zaplanowaliśmy na 1 lutego bieżącego roku, czyli w pierwszym dopuszczonym przez harmonogram programu dniu - przyznaje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski.

6 milionów złotych - Takie są szacunkowe koszty kompleksowej przebudowy i budowy ul. Ciepielowskiej

Wspomniany pośpiech nie powinien dziwić, ponieważ, jak podkreślały już wcześniej władze miasta, przebudowa i budowa ulicy Ciepielowskiej będzie największą i najważniejszą tegoroczną inwestycją w Nowej Soli. Wspomniana trasa ma być bowiem prostą drogą do... pozyskiwania nowych inwestorów. Przypomnijmy: tylko na południowej strefie ekonomicznej, dokąd prowadzić będzie właśnie nowa trasa, budują się już fabryki dwóch firm: na 21 hektarach duński koncern Lantmannen Unibake stworzy duży zakład zajmujący się produkcją pieczywa, z kolei tuż obok trwa także budowa drugiej fabryki nowosolskiej firmy Karton-Pak. Jak podkreślają władze miasta, nowa droga na strefę jest po prostu niezbędna dla obecnych inwestorów, ma być także dużą zachętą dla tych, którzy wciąż zastanawiają się, czy umieścić swój zakład właśnie w naszym mieście.

- Gospodarka jest dla nas najważniejsza - powtarza jak mantrę prezydent Wadim Tyszkiewicz, który już wielokrotnie podkreślał na naszych łamach, że to właśnie tej dziedzinie życia, należy poświęcać najwięcej uwagi, by dobrze rozwijało się całe miasto.

Kiedy więc konkretnie mogą rozpocząć się prace? Jak już informowaliśmy, stanie się to najprawdopodobniej wczesną wiosną, zaraz po rozstrzygnięciu lutowego przetargu. Zakończenie budowy zaplanowano z kolei wstępnie na październik.

Do tematu wrócimy.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.