To nie był dobry rok dla rolników. Ale i tak mieli dożynki

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

To nie był dobry rok dla rolników. Ale i tak mieli dożynki

Jarosław Miłkowski

- Gdyby nie było plonów, chodzilibyśmy wszyscy głodni - mówiła nam Teresa Skalik z Kłodawy. Wraz z koleżankami bawiła się wczoraj na 18. Lu¬buskim Święcie Plonów.

Rolnikom w tym roku nie było jednak do śmiechu. - Prowadzę gospodarstwo sześć lat i ten rok jest najtrudniejszy - mówił nam Remigiusz Smolec z Lipich Gór, starosta dożynek. - Gdy przyszła zima, to wymarzły oziminy. Później przyszła sucha wiosna i rośliny zostały zdziesiątkowane. A gdy przyszły żniwa, to wszystko wymokło. Plony są o 30 proc. niższe - dodawał Stanisław Madej, wiceprezes Lubuskiej Izby Rolniczej.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.