To nie parking, to poligon! Dziura na dziurze, zróbcie coś z tym!

Czytaj dalej
Fot. Kamila Kamiennik
Kamila Kamiennik

To nie parking, to poligon! Dziura na dziurze, zróbcie coś z tym!

Kamila Kamiennik

Parking przy ul. Mieszka I w Żarach tonie w błocie. Strach wjeżdżać tam samochodem.

Parking przy ulicy Mieszka I w Żarach po każdym deszczu tonie w błocie. - To nie parking, to poligon! Ciężko się wjeżdża, a jest to miejsce w pobliżu urzędów, więc nie mam wyjścia i tu parkuję - mówi Edwin Decker.

Teren przy budynku inkubatora jest własnością Gminy Miejskiej Żary. Jak informuje Edyta Nawrot, rzeczniczka żarskiego magistratu, są to działki przewidziane w planie zagospodarowania pod zabudowę mieszkań wielorodzinnych. W pobliżu, oprócz redakcji GL, znajdują się wszystkie ważniejsze w mieście urzędy, od starostwa po „skarbówkę”.

Sprawą interesujemy się już od lat, w imieniu niezadowolonych kierowców, którzy po każdej większej ulewie pukają do drzwi redakcji, z prośbą o pomoc. - Dziury są głębokie na kilkadziesiąt centymetrów, - skarżą się kierowcy -nie mówiąc już, o tym, że zahaczamy podwoziami aut.

W okresie zimowym panie mogą zapomnieć o szpilkach, bo mogłyby sobie połamać nogi. W Żarach nadal brakuje miejsc parkingowych w strategicznych miejscach w mieście. A co na to właściciel terenu?

Edwin Decker regularnie przyjeżdża do Żar, żeby załatwić sprawy urzędowe. Za każdym razem musi omijać dziury na parkingu
Kamila Kamiennik Edwin Decker regularnie przyjeżdża do Żar, żeby załatwić sprawy urzędowe. Za każdym razem musi omijać dziury na parkingu

Co jakiś czas próbuje utwardzać teren. Ostatnio jednak zamiast tłucznia wyrwy zasypano chyba ziemią i teraz nawierzchnia wygląda gorzej niż przed równaniem. Z pisma jakie otrzymaliśmy z UM w Żarach wynika, że miasto nie ma zamiaru inwestować w parking w tym miejscu. A mieszkańcy powiatu parkują tam, ponieważ nie mają innego wyjścia, i wjeżdżają tam w ostateczności, gdy inne miejsca są zajęte. Miejsc parkingowych jest zbyt mało. Tematem interesowaliśmy również radnych, co najmniej od dwóch kadencji. I co? Nic. Każdy bezradnie rozkłada ręce. Pytanie, czy doczekamy się prawdziwego parkingu, czy dalej będziemy pływać w błocie?

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.