To prawdziwy wojownik na boisku

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
(KOL)

To prawdziwy wojownik na boisku

(KOL)

Jest fanem Manchesteru United, piłkarzem Tęczy Krosno Odrzańskie oraz osobą nominowaną do tytułu sportowca roku.

W tym cyklu artykułów przedstawiamy pięciu nominowanych zawodników z powiatu do tytułu sportowca roku. Dziś przybliżymy sylwetkę Tomasza Urbańskiego, piłkarza krośnieńskiej Tęczy, który obecnie gra w czwartej lidze.

Ma 28 lat, w lokalnych klubach gra od 2004 roku. Miał krótkie epizody w Alfie Jaromirowice, gubińskiej Carinie oraz w Żarach. Najdłużej gra jednak dla Tęczy Krosno Odrzańskie. Teraz działa również jako członek zarządu klubu. - Trafiłem tam 4 lata temu, jako młody przedstawiciel grupy piłkarzy, by poznać możliwości zarządu i przekazywać je piłkarzom w możliwie jasny sposób. Tak, żeby nie było nieporozumień i niesnasek na linii zarząd-piłkarze - wyjaśnia Tomasz Urbański.
Przyznaje jednak, że ma dość sporo na głowie. Chodzi nie tylko o piłkę i zarząd. - Godzenie obowiązków jest ciężkie, bo jestem żołnierzem, co łączy się ze służbami. Ponadto jestem szczęśliwym ojcem i mężem. To też zabiera trochę czasu - śmieje się Urbański.

Mam żonę Mirelę i synka Marcela, dwulatka. Żona zajmuje się synem, więc wspiera mnie duchowo, w tym co robię - mówi piłkarz Tęczy. Przyznaje również, że żona nie przepada za oglądaniem piłki nożnej. - Rzadko przychodzi na mecze. Zostało mi poczekać na syna, aż urośnie i przyjdzie na stadion, jeśli tata będzie jeszcze grał - śmieje się Tomasz. Czy 28-latek ma jakieś zainteresowania oprócz sportu? Owszem. - Muzyka daje mi ogrom emocji. Niekiedy radości, czasami wyciszenia. Słuchanie i podśpiewywanie zawsze w ciągu dnia się przewija, a to wszystko zaszczepił we mnie mój świętej pamięci tata, który przez długi okres w swoim życiu był perkusistą - wspomina.

Jak głosować w plebiscycie? Wystarczy wysłać SMS na numer 72355. W treści należy wpisać odpowiedni prefiks, a po kropce trzeba dodać numer wybranego kandydata (np.sport.2). W odpowiedzi na wiadomość tekstową, poza zaliczeniem głosu, uczestnik otrzymuje także kod dostępu do e-wydania naszej gazety. Koszt wysłania SMS wynosi 2,46 zł z VAT, a jedna wiadomość to 10 punktów w plebiscycie na daną kandydaturę.

Na piłkarza z Krosna można zagłosować, wysyłając SMS pod numer 72355, o treści sport.6. Oprócz Tomasza Urba-ńskiego w plebiscycie bierze udział jeszcze czworo sportowców z powiatu:Adam Kaczmarek (sport.7), Michał Lasota (sport.8), Agnieszka Zukier (sport.10) oraz Antoni Plichta (sport.9).

Oprócz plebiscytu na najlepszego sportowca powiatu trwa głosowanie na sportowy talent roku. Trzech najlepszych z każdej kategorii będzie nagrodzonych i zostanie zaproszonych do zielonogórskiej Palmiarni na wielki sportowy bal, który 16 stycznia ukoronuje nasz plebiscyt.

Listę nominowanych sportowców można znaleźć na: www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/sportowiec-roku-2015. Na niej też na bieżąco można śledzić klasyfikację.

(KOL)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.