To rewolucja. Najnowszej generacji laser trafi do szpitala w Nowej Soli. Zrobi to, co do tej pory było prawie niemożliwe

Czytaj dalej
Fot. Szpital WS SP ZOZ w Nowej Soli
Eliza Gniewek-Juszczak

To rewolucja. Najnowszej generacji laser trafi do szpitala w Nowej Soli. Zrobi to, co do tej pory było prawie niemożliwe

Eliza Gniewek-Juszczak

- Ten laser dużej mocy oraz sprzęt endoskopowy do jego obsługi ma rewolucyjne zastosowanie - podkreśla szpital w Nowej Soli, który zdobył pieniądze na sprzęt najnowszej generacji.

Szpital w Nowej Soli. Są pieniądze na nowoczesny sprzęt

Laser holmowy dużej mocy, kamery endoskopowe i źródła światła współpracujące z laserem zakupi Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli. - Ten laser dużej mocy oraz sprzęt endoskopowy do jego obsługi ma rewolucyjne zastosowanie. - Pozwala między innymi na precyzyjne kruszenie kamieni a ze względu na swoją szybkość i innowacyjne możliwości w leczeniu chorych (moc i częstotliwości) gwarantuje pacjentom bezpieczeństwo oraz pozwala kruszyć większe kamienie - poinformował nowosolski szpital.

- Jestem ogromnie wdzięczna, że fundacja od lat wykazuje się zrozumieniem potrzeb naszej placówki i okazuje przychylność w odniesieniu do naszych wniosków z prośbą o partycypowanie w kupnie sprzętu medycznego służącego pacjentom całego regionu. Dziękuję za wrażliwość i otwartość na potrzeby pacjentów nowosolskiego szpitala - podkreśla dyrektor szpitala Bożena Osińska.

Laser holmowy jest urządzeniem najnowszej generacji, dzięki któremu można szybciej, bezpieczniej i skuteczniej leczyć pacjentów na oddziale urologicznym.

Laser najnowszej generacji w Nowej Soli. Jakie zabiegi będą dostępne?

Nowoczesny laser, który kupi nowosolski szpital, będzie służył do skutecznego kruszenia kamieni w dowolnym odcinku układu moczowego.

- Laser pozwala kruszyć złogi znacznie większe, niż stosując stare lasery przy jednej sesji zabiegowej i robi to cztery razy szybciej w porównaniu z innymi metodami. Jednocześnie powstający po kruszeniu piasek jest wielkości poniżej 0,1 mm, co zmniejsza ryzyko nawrotu kamicy. Nie dochodzi również do przemieszczania kamieni ku górze, co w znacznym stopniu poprawia skuteczność zabiegów - informuje szpital w Nowej Soli.

Z informacji szpitala wynika też, że laser holmowy dokonuje kruszenia bardzo szybko, a to umożliwia zabiegi bez pozostawiania cewnika. - Gwarantuje też minimalne krwawienie i obrzęk tkanek. Wszystko to wpływa na szybką regenerację po zabiegu. Innym zastosowaniem jest usuwanie guzów pęcherza moczowego i gruczolaka stercza niezależnie od ich rozmiarów - czytamy w informacji prasowej lecznicy.

Czytaj też:
Ta inwestycja w szpitalu Nowej Soli kosztuje miliony, ale lepiej nie mieć potrzeby, aby z niej skorzystać

W Nowej Soli kamienie nerkowe będą rozpadać się w drobny pył

Zastosowane w laserze cienkie włókna pozwalają bardzo szybko kruszyć kamienie nerkowe różnej wielkości na drobny pył. Ma być dzięki temu mniej powikłań, większa efektywność zabiegów i krótszy czas rekonwalescencji, a tym samym szybki powrót do zdrowia i aktywności zawodowej.

- Innym rewolucyjnym zastosowaniem tego lasera jest usuwanie guzów z miedniczki i kielichów nerkowych, co do tej pory było niemal niemożliwe. Laser pozwala również na usuwanie prostaty u chorych z zaburzeniami krzepnięcia krwi - czytamy w komunikacie szpitala.

270 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego sprzętu lecznica otrzymała od fundacji KGHM. Sala endoskopowa na oddziale urologii zostanie wyposażona w nowy sprzęt jeszcze wiosną, po zakończeniu procedury przetargowej.

Czytaj też:
Jak rozpoznać zawał? Komu i kiedy zagraża? To nieprawda, że o trzeciej w nocy, jest więcej zawałów. Ale jest ich mniej latem

ZOBACZ TEŻ: Szczepionka Johnson&Jonshon w Polsce wcześniej niż zakładano

Źródło: vivi24

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.