To są nasze kobiety z pasją

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Ilona Burkowska

To są nasze kobiety z pasją

Ilona Burkowska

Wczoraj odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt „Kobieta Przedsiębiorcza 2016”.

Łączy je pasja, zaangażowanie i wiara we własne możliwości. Wyróżniają się aktywnością, dorobkiem zawodowym, sukcesami w biznesie, działalności społecznej, kulturalnej i naukowej. Są nietuzinkowe, charyzmatyczne, a ich działania mają istotne znaczenie dla województwa lubuskiego. O kim mowa? O kobietach sukcesu - laureatkach siódmej już edycji plebiscytu „GL” na najbardziej przedsiębiorczą Lubuszankę.

Wczoraj w świdnickiej Essenza Party odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt. Do tegorocznej edycji zgłosiły się panie, które prowadzą własne firmy, kierują przedsiębiorstwami, instytucjami, fundacjami, działają społecznie i charytatywnie. Piszą książki, uprawiają ekstremalne sporty, zarządzają ludźmi. W sumie 59 niezwykłych kobiet. Ich osiągnięcia są dowodem na to, że w płci pięknej drzemie ogromna siła.

- Kobieta lubuska jest marką regionu. Zajmujemy ważne stanowiska, prowadzimy firmy, działamy społecznie, jesteśmy przedsiębiorcze i mamy pasje. Ale podstawą sukcesu jest kobieca pracowitość - mówiła obecna na gali marszałek Elżbieta Anna Polak.

Oj, pracowitych pań było wczoraj w Świdnicy wiele! Już Margaret Thatcher mawiała: „Jeśli chcesz coś powiedzieć, powiedz mężczyźnie. A jeśli chcesz, żeby coś było zrobione, powiedz kobiecie”. Naszym paniom mówić nie trzeba. Bo działanie to ich sposób na życie. Wczoraj doceniliśmy to, co robią.

Bo kulminacyjnym punktem uroczystości było nagrodzenie naszych laureatek.

W głosowaniu Czytelników tytuł „Kobieta Przedsiębiorcza 2016” zdobyła międzyrzeczanka Magdalena Słota--Łagoda, założycielka i właścicielka Salonu Kosmetycznego Hollywood.

Jej historia jest najlepszym dowodem na to, że chcieć to móc. - Zaczynałam od zera - mówiła, odbierając statuetkę. - Ale postawiłam wszystko na jedną kartę. Gdy zaczynałam, nie miałam ani jednej klientki. Byłam jednak uparta, bo wiedziałam, że albo prze-trwam, albo zginę. Jak widać, było warto.

Drugie miejsce zajęła Urszula Kunicka z Kostrzyna nad Odrą - właścicielka salonu Urszula Kunicka Studio 715, członkini Organizacji Wielkiego Fryzjerstwa Francji, a trzecie Małgorzata Sacharczuk ze Strzelec Krajeńskich - właścicielka restauracji „Obiadki u Małgorzatki”.

- Dla mnie to, co robię, moja firma, to drugi dom, drugie dziecko. Poświęcam temu cały wolny czas, energię. Nie dlatego, że muszę, tylko dlatego, że to moja pasja. I kocham to, co robię - mówiła, odbierając statuetkę, Urszula Kunicka.

Osobno wyróżniające się, niezwykłe Lubuszanki nagrodziła kapituła plebiscytu.

Tytuł „Kobieta Przedsiębiorcza 2016” przyznała nieobecnej na gali Małgorzacie Bieniaszewskiej z Sulechowa, szefowej firmy MB-Pneumatyka. Jako drugą doceniono Reginę Drgas, koordynatorkę i przewodnicząca Uniwersytety Trzeciego Wieku w Nowym Miasteczku. Trzecią nagrodę otrzymała (także nieobecna) Adriana Szklarz - społeczniczka, działaczka, założycielka wydawnictwa Octo Studio z Gorzowa.

Wyróżnienie specjalne trafiło do Wioletty Agaty Morawskiej. Kobiety, która rzuciła wszystko i postanowiła żyć inaczej, od początku, na nowo. - Zbudowanie czegoś od podstaw przez samotną kobietę nie jest łatwe, ale możliwe. Jeżeli ktoś dostrzega naszą pracę, to jest to dla nas największa nagroda i motywacja, by dalej iść obraną drogą - mówiła laureatka.

My wszystkim paniom gratulujemy i życzymy kolejnych niezwykłych pomysłów.

Ilona Burkowska

Gdy dzwonicie do „Gazety Lubuskiej”, to zwykle ja podnoszę słuchawkę... W dziale łączności z Czytelnikami pracuję od 8 lat. Pomagam, podpowiadam, dzwonię, piszę pisma, kontaktuję Was ze specjalistami. Działam z Wami i dla Was. I to właśnie uwielbiam w tej pracy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.