To żaden obciach nosić mundur i po liceum wstąpić do policji

Czytaj dalej
Fot. Renata Hryniewicz
Renata Hryniewicz

To żaden obciach nosić mundur i po liceum wstąpić do policji

Renata Hryniewicz

Dlaczego młodzież wybiera klasę policyjną, ćwiczy musztrę, jeździ na obozy, pokazy? Zapytaliśmy w Zespole Szkół w Rzepinie.

- Mój tata 20 lat jest policjantem. Idę w jego ślady, bo doceniam to, co robi - mówi Mateusz Franczuk, uczeń I klasy policyjnej w Rzepinie.

Dorastasz do munduru

- Jeżeli ktoś ma chęci, to dlaczego ma nie wybrać takiego zawodu? Może na planach się skończy, ale póki co, uważam, że w tym zawodzie mogę się sprawdzić. Jestem pewna, że wielu z nas przygodę z policją będzie kontynuować - mówi Ala Bilan, też z „pierwszej policyjnej”.

CZYTAJ WIĘCEJ

 • Co o zawodzie policjanta mówią uczniowie klas policyjnych?
 • Dlaczego wybrali szkołę z takim profilem?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.