oprac. decha

To żadna lipa. To źródło pożywienia dla pszczół, a miodu dla nas. W Szprotawie sadzą miododajne drzewa

Przy sadzeniu drzew za łopoty chwyciły szprotawskie VIP-y Fot. UM Szprotawa Przy sadzeniu drzew za łopoty chwyciły szprotawskie VIP-y
oprac. decha

Szprotawa stawia na ekologię. Tym razem gmina postawiła na... lipy. 130 sztuk lipy drobnolistnej posadzono przy drogach łączących gminne miejscowości. Na to proekologiczne przedsięwzięcie Szprotawa otrzymała ponad 11 tys. zł dofinansowania z kasy województwa lubuskiego.

Lipa jest wszechstronną rośliną zarówno ozdobną, jak i użytkową. Jej biało- żółte kwiaty wydzielają intensywny miodowy zapach, przez co często oblegane są przez pszczoły, dostarczając im nektaru.

Roślina służy również do produkcji leczniczych naparów, syropów, można dodawać ją do aromatycznych kąpieli relaksacyjnych.

Tak piękne i dobroczynne drzewa posadzone zostały przy drogach relacji Pasterzowice – Witków oraz Pasterzowice – Kartowice, a także przy drodze biegnącej przez Bobrowice.

- Do udziału w akcji sadzenia miododajnych lip z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zaprosiłem przyjaciela naszej gminy Starostę Żagańskiego Henryka Janowicza, któremu serdecznie dziękuję za udział w wydarzeniu – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. Na sadzenie miododajnych drzew Szprotawa otrzymała dofinansowanie na zakup tych pięknych drzew. To jedna z proekologicznych inicjatyw Szprotawy.

oprac. decha

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.