Szymon Spandowski

Tomasz Lenz: Przywrócimy możliwość handlowania w niedzielę [ROZMOWA DNIA]

Tak wyglądał parking przed jednym z toruńskich centrów handlowych podczas pierwszej niedzieli po wprOwadzeniu zakazu handlu w tym dniu Fot. Grzegorz olkowski Tak wyglądał parking przed jednym z toruńskich centrów handlowych podczas pierwszej niedzieli po wprOwadzeniu zakazu handlu w tym dniu
Szymon Spandowski

Z posłem Tomaszem Lenzem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie rozmawiamy o zakazie handlu w niedziele.

Druga niedziela z zakazem handlu za nami. Jakie ma Pan wrażenia?

Każdy kto w Toruniu robił zakupy zauważył, że w soboty parkingi i kasy w sklepach, które na ogół wydłużyły czas pracy, są oblegane do późnych godzin wieczornych. Zostało wprowadzone prawo ograniczające wolność gospodarczą, ludzie podeszli do tego pragmatycznie, czemu trudno się dziwić.

Tak wyglądał parking przed jednym z toruńskich centrów handlowych podczas pierwszej niedzieli po wprOwadzeniu zakazu handlu w tym dniu
Jacek Smarz Tomasz Lenz: Przywrócimy możliwość handlowania w niedzielę

Z punktu widzenia pomysłodawców to chyba dobrze ?

Większość parlamentarna była zdeterminowana do wprowadzenia tego rozwiązania. Ojciec Tadeusz Rydzyk również konsekwentnie nawoływał do tego, aby sklepy w niedziele zamknąć, chociaż jak donosiły media, sklep prowadzony w Toruniu przez Fundację Lux Veritatis był czynny do późna i ludzie tam pracowali. To taka dwulicowość.

Poza tym ci, którzy jednak muszą zrobić zakupy w niedzielę, ponieważ nie mogli tego zrobić w sobotę, bo na przykład byli w pracy, muszą zaopatrywać się na stacjach benzynowych, które mają znacznie wyższe ceny.

I powoli przejmują funkcje centrów handlowych. Jedna z sieci nawet reklamuje się już chwaląc się przede wszystkim tym, że w jej punktach można zrobić zakupy również w niedziele.

Tak, też to słyszałem. Większość stacji benzynowych poczuła okazję wprowadzając do sprzedaży produkty, jakich wcześniej w ofercie nie było. Wszystko po to, aby wykorzystać fakt, że sklepy są zamknięte i zarobić na stacji większe pieniądze.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Spandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.