jakub lesinski

Tomasz Pasek: Przeciwnika trzeba szanować [WIDEO]

Tomasz Pasek Fot. Tomasz Gawałkiewicz/ZAFF Tomasz Pasek ma 36 lat. Trener Akademii Sportów Walki Zielona Góra. Jego podopieczni osiągają sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Niedawno wystąpił po przerwie i zdobył brąz MP w kick boxingu
jakub lesinski

- Na wysokim poziomie sam zawodnik nie jest w stanie właściwie nic wskórać. Musi mieć promotora, trenera od motoryki, psychologa, lekarza, fizjoterapeutę i sponsorów - przyznał trener kick boxingu i boksu Tomasz Pasek.

Kick boxing bardziej gryzie się z boksem czy obie te dyscypliny sobie pomagają?
Jedna i druga ma za sobą sporą rzeszę fanów oraz ludzi, które je uprawiają. Boks nazywany pięściarstwem ma olbrzymią tradycję i historię. Natomiast kick boxing jest sportem dosyć świeżym, cały czas rozwijającym się. W Polsce istnieje dopiero około 30 lat. Kick bokserzy przechodzą w szczególności na boks profesjonalny. W tym kontekście sobie pomagają. Czy przeszkadzają? Jeżeli chodzi o przepisy, to trochę tak. Na tę chwilę nie można amatorsko jednocześnie uprawiać obu tych dyscyplin. Z drugiej strony nie ma co się dziwić, że pięściarze nie chcą rywalizować z zawodnikami, którzy kopią.

Więcej w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej (20/21maja) oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

jakub lesinski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.