Torowisko w Gorzowie się buduje. Kiedy pojedzie nim tramwaj?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Torowisko w Gorzowie się buduje. Kiedy pojedzie nim tramwaj?

Jarosław Miłkowski

W centrum Gorzowa widać przyspieszenie przy przebudowie torowiska. Zgodnie z umową miasta z wykonawcą, powinno być zrobione do 23 stycznia przyszłego roku. Czy więc chwilę później znów będziemy jeździć tramwajami?

W nocy ze środy na czwartek rozpoczęła się przebudowa kolejnego odcinka ul. Sikorskiego. Wczoraj po dotychczasowych torach nie było praktycznie śladu. Stare płyty torowe zostały już zdemontowane, a same stare tory czekały już zebrane na wywózkę.

Od ponad dwóch tygodni nowe torowisko jest już ułożone pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Chrobrego a skrzyżowaniem z ul. Młyńską. Na samym odcinku od Parku 111 w kierunku Rolnika również widać pierwsze ułożone płyty lub ułożoną pod nie podbudowę.

 • Kiedy tramwaje znów wyjadą na tory?
 • Ile trzeba zapłacić za 14 tramwajów?
 • Kiedy rozpocznie się remont linii nr 2?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.