Małgorzata Oberlan

Toruń. Już prawie tysiąc obcokrajowców studiuje na UMK! A będzie ich jeszcze więcej

Na UMK w Toruniu studiuje już 900 studentów zagranicznych. A będzie ich jeszcze więcej! Fot. UMK Andrzej Romański Na UMK w Toruniu studiuje już 900 studentów zagranicznych. A będzie ich jeszcze więcej!
Małgorzata Oberlan

Każdego roku coraz więcej chętnych z zagranicy decyduje się na rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Obecnie wśród studentów i studentek UMK już 900 osób to obcokrajowcy. A będzie ich jeszcze więcej!

Właśnie rozpoczęła się druga tura rekrutacji kandydatów i kandydatek zagranicznych na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Chętni nadal mogą wybierać spośród kilkudziesięciu kierunków prowadzonych w języku polskim i angielskim.

Jakie kierunki studiów na UMK dla obcokrajowców?

Nabór obejmuje studia pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite magisterskie i potrwa do 19 sierpnia na studia prowadzone w języku angielskim oraz do 9 września 2022 roku na studia prowadzone w języku polskim. W tym czasie należy zarejestrować się za pośrednictwem systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów oraz wnieść opłatę rekrutacyjną.

Jakie kierunki studiów są dostępne dla cudzoziemców? Oferta toruńskiego uniwersytetu jest naprawdę szeroka. Na liście znajdują się między innymi: liczne filologie, prawo, psychologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, ekonomia, historia, zarządzanie, szereg kierunków ścisłych, kierunki artystyczne, a także medyczne - w Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Kiedy wyniki kolejnej rekrutacji dla studentów zagranicznych?

Wyniki zostaną ogłoszone 2 września na studia w języku angielskim oraz 19 września na studia w języku polskim, a od 20 do 23 września potrwa przyjmowanie dokumentów od osób, które się zakwalifikują.

Więcej informacji na temat rekrutacji dla cudzoziemców znajduje się na stronie UMK w zakładce "Kandydaci zagraniczni". Pytania dotyczące naboru należy kierować do Działu Rekrutacji i Spraw Studenckich (e-mail: studywithncu@umk.pl, tel. +48 56 611 22 30).

Jak podaje uczelnia, każdego roku coraz więcej chętnych z zagranicy decyduje się na rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Obecnie wśród studentów i studentek UMK już 900 osób to obcokrajowcy.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.