Sara Zdzitowiecka

Trening uliczny to jest to! Spróbujcie

Murki, trzepaki, latarnie, bramki piłkarskie, drążki, poręcze, drabinki do street workoutu jeszcze tylko na planie, ale lada dzień sprzętów będzie można Murki, trzepaki, latarnie, bramki piłkarskie, drążki, poręcze, drabinki do street workoutu jeszcze tylko na planie, ale lada dzień sprzętów będzie można używać. W mieście mają powstać też inne place
Sara Zdzitowiecka

Przy ul. Chemików właśnie powstaje plac do ćwiczeń siłowych, czyli do street workoutu. Nie wiecie, co to takiego? Nic dziwnego.

Termin: street workout nic Wam nie mówi? To zrozumiałe. Plac, który powstaje przy ul. Chemików, będzie pierwszym takim w mieście. Za to w Kostrzynie nie brakuje fanów tzw. treningu ulicznego. I to tak naprawdę oni wywalczyli sobie miejsce do ćwiczeń - z pomocą kostrzyńskich radnych i młodzieżowej rady miasta.

- Do niezbędnego minimum wystarczyłby komplet drążków, poręcz i drabinka. Zapał, dobre chęci i pragnienie proklamowania aktywności fizycznej mamy, a to czego nam brak, to niezbędny sprzęt ćwiczeniowy - napisali do miasta fani street workoutu, którzy ćwiczyli na starym, rdzewiejącym placu zabaw.

Do swojej petycji dołączyli 500 podpisów mieszkańców Kostrzyna. - To świetny sposób na wzmocnienie kondycji, poprawę sylwetki oraz fajny sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Plac treningowy to rewelacyjna inicjatywa - mówi Leszek Naumowicz, dyrektor Zespołu_Szkół im. Skłodowskiej - Curie. Dyrektor bardzo kibicuje młodym, którzy walczyli o plac.

30 tys. złotych kosztuje urządzenie i wyposażenie placu do street workoutu przy ul. Chemików

Radny Bartłomiej Suski: - My z chęcią tę zaszczytną inicjatywę wspieraliśmy na komisjach i sesjach miasta. Burmistrz od początku był bardzo przychylny temu pomysłowi - zapewnia radny.

- Doszliśmy do zgodnego wniosku, że najlepszym miejscem do powstania pierwszego placu będzie ten przy szkole na ul. Chemików. To obszerne i dość ustronne miejsce, które bardzo nam odpowiada - relacjonuje licealista Krystian Frelka, który był na spotkaniu w urzędzie miasta._Burmistrz Andrzej Kunt zaprosił tam młodzież, żeby omówić szczegóły.

Plac do street workoutu ma być gotowy lada dzień. Młodzież wyjaśnia, że to nie jest siłownia pod chmurką. - Chodzi o rodzaj ćwiczeń na własnym ciężarze ciała, wykonywanych z użyciem elementów tzw. małej architektury: murki, trzepaki, latarnie, bramki piłkarskie, drążki, poręcze, drabinki - tłumaczą sportowcy.

Kostrzyn ma zresztą Miłosza Kubackiego, wybitego zawodnika street workoutu, który jest w czołówce mistrzów Polski. - Całe moje funkcjonowanie jest podporządkowane mojej pasji. Cieszę, że mam w swoim otoczeniu coraz więcej miłośników tej dziedziny. Liczę na to, że nie będziemy już długo musieli jeździć do okolicznych miejscowości, by potrenować, tylko, że w naszym mieście też będzie taka możliwość - mówi Miłosz Kubacki. A place - jak ten przy ul. Chemików - są planowane także przy ul. Wyszyńskiego oraz w okolicy amfiteatru.

Sara Zdzitowiecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.