Trudne rozmowy o rzekach i ekologii. A klimat szybko się zmienia...

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Trudne rozmowy o rzekach i ekologii. A klimat szybko się zmienia...

Marek Weckwerth

Jedni uważają, że rewitalizację dróg wodnych, budowę portów i zapór, da się pogodzić z ochroną przyrody, zminimalizować straty w środowisku. Inni takiej możliwości nie widzą.

- Nie ma przeszkód prawnych dla budowy portu multimodalnego w Emilianowie. Nie trzeba nawet czekać aż sejmik województwa uzgodni warunki zabudowy z poszczególnymi gminami, bo taka procedura zajmuje dużo czasu - uważa Maria Dombrowicz, regionalna dyrektor ochrony środowiska w Bydgoszczy. - Taką możliwość daje prawo. Chodzi przecież o inwestycję o znaczeniu ponadregionalnym i o szczególnym znaczeniu gospodarczym.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.