Trwa budowa łącznika ulic Kołłątaja i Kościuszki w Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Trwa budowa łącznika ulic Kołłątaja i Kościuszki w Nowej Soli

Jakub Nowak

W mieście trwa budowa nowego łącznika dla ulic Kołłątaja i Kościuszki, a także przebudowa ulicy Kupieckiej i Kołłątaja.

- Ścieżki są ciekawe, takie fikuśne trochę - żartuje pan Adam, który obserwował niedawno pierwsze efekty trwającej przebudowy w obrębie ulic Kołłątaja, Kupieckiej i Kościuszki. - Już za kilka miesięcy te miejsca zmienią się nie do poznania - zapowiada z kolei Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego magistratu.

Przypomnijmy: prace zostały podzielone w sumie na cztery etapy. W trakcie pierwszego z nich, który cały czas trwa, przebudowany zostanie łącznik drogowy położony pomiędzy ulicami Kołłątaja i Kościuszki. Efekty widać już gołym okiem - „kupa piachu i resztki zieleni”, jak mówili o tym miejscu sami mieszkańcy, zastąpiona została już nową ścieżką pieszo-rowerową , która wykonana została z kostki. Efekty widać na zdjęciu, które prezentujemy powyżej. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę to dopiero początek wszystkich prac zaplanowanych w tej części miasta.

Etap drugi remontu zakłada przebudowę chodników i zjazdów do posesji po obu stronach ulic. - Przechodnie oraz kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. Na obu ulicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się - mówiła już wcześniej na naszych łamach E. Batko.

Podczas trzeciego etapu remontu zostanie z kolei przebudowane skrzyżowanie ulicy Kupieckiej i Kościuszki wraz z chodnikami. Na ul. Św. Barbary stanie znak „droga bez przejazdu”, a ulica Kołłątaja i Kupiecka staną się na czas przebudowy w tym etapie, drogami dwukierunkowymi.

Po wszystkim przyjdzie czas na etap czwarty, i ostatni. Wtedy wykonana zostanie nowa trasa dla wspomnianych obu dróg. Jak się dowiedzieliśmy, najpierw zostanie położona nawierzchnia na ul. Kołłątaja, co wiąże się z zakazem ruchu dla pojazdów od strony św. Barbary i od strony Kupieckiej. Do ulicy Kupieckiej będzie można dojechać z kolei od strony ul. Kościuszki.
- Później zostanie położony asfalt na ulicy Kupieckiej. Będzie można wjechać w ul Kołłątaja ze św. Barbary ale tylko do skrzyżowania z ul. Kupiecką - zaznacza E. Batko.

Termin zakończenia wszystkich prac w tym miejscu wyznaczono na koniec sierpnia tego roku.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.