Czesław Wachnik

Trwa remont drogi w Mostkach. Piotr Operchał: "Po wielu latach dotarła do nas cywilizacja"

Czesław Wachnik

W Mostkach modernizują drogę od kościoła do bramy byłego PGR

Chodzi o około 300-metrowy odcinek. Umowę w tej sprawie podpisano jeszcze w listopadzie. I od pierwszych dni grudnia prowadzone są prace, oczywiście jeśli pozwoli na to aura. W czasie kilku mroźnych dni roboty zostały wstrzymane.

Na budowie byliśmy przed kilkoma dniami. Jak nam powiedziano, wszystko postępuje zgodnie z planem, dlatego termin kwietniowy nie jest zagrożony. Dotychczas wykonano podbudowę pod drogę, założono krawężniki i część chodnika.

Niebawem pracownicy przystąpią do kładzenia nawierzchni, która zostanie wykonana z kostki brukowej.

Natomiast chodniki oraz parking dla samochodów osobowych przy kościele zostaną wyłożone z kolorowego polbruku. To nie wszystko. Przy okazji zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa, która sprawi, że posesje nie będą zalewane, co działo się dotychczas bardzo często. Łączny koszt inwestycji wyniesie 313 tys. zł, a kwotę tę wyłoży gmina.

Piotr Operchał, były sołtys Mostek, który o modernizację zabiegał kilka lat, powiedział nam: - Faktycznie ulica była w fatalnym stanie, kocie łby, dodatkowo wiele dziur. Dlatego ta modernizacja jest tak ważna dla mieszkańców. Po wielu latach dotarła do nas cywilizacja.

Dodatkowo zakupiono 130 ton kruszywa, którym wysypano na niektóre odcinki m.in. na ul. Jeziorową w Lubrzy.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.