Trwa walka o obwodnicę, będzie blokada mostu

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Trwa walka o obwodnicę, będzie blokada mostu

Łukasz Koleśnik

Od początku tego roku urzędnicy walczą o to, aby dokumentacja na obwodnicę nie została wykreślona z budżetu. Nie udało się. Chcą protestować.

W niedawno zatwierdzonym budżecie rządowym nie uwzględniono żadnej poprawki, przedłożonej przez lubuskich parlamentarzystów. W tym tej, dotyczącej budowy mostu i obwodnicy Krosna.

Kolejna niedotrzymana obietnica przelała czarę goryczy. Powstały komitety protestacyjne. Burmistrz Marek Cebula podkreśla, że jeśli w tym roku nie rozpoczną się prace nad dokumentacją, to inwestycji nie uda się zrealizować w tej perspektywie finansowej. Co to oznacza? - Że na obwodnicę będziemy czekali kolejne 50 lat - dodaje burmistrz.

Wygląda na to, że urzędnicy wraz z mieszkańcami chcą podjąć zdecydowane kroki. W poniedziałek (8 lutego) zaplanowano blokadę mostu na Odrze. Akcja ma potrwać godzinę. Oczywiście można spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym, tym bardziej, że to jedyna przeprawa przez Odrę w ciągu kilkudziesięciu kilometrów. Alternatywą jest jedynie prom w Po-łęcku (gmina Maszewo).

Dwa komitety połączą siły. Burmistrz Marek Cebula przyznaje, że będzie wspierał protestujących. - Jest to inwestycja ważna nie tylko dla Krosna Odrzańskiego, ale dla całego województwa - podkreśla włodarz.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.