Czesław Wachnik

Trzeba wybrać dwóch radnych w gminie Lubrza

Czesław Wachnik

Nowych radnych będą musieli wybrać mieszkańcy dwóch okręgów: Bucze i Przełazy w gminie Lubrza. Dotychczasowi radni złożyli mandaty. Wybory w kwietniu.

Od wyborów samorządowych minął niewiele ponad rok, a w Lubrzy na 15 radnych, swoje mandaty złożyło już trzech. Pierwszym był Adam Oryszewski z Lubrzy, na którego miejsce wybrano Ilmę Hawran - Kobeszko. Jednak ostatnio swoje mandaty złożyli Barbara Orkisz ze wsi Bucze oraz Sebastian Majchrzak z Przełaz.

Pani Barbara powiedziała nam, że zmieniła miejsce zamieszkania, wyprowadziła się z Bucze do Zielonej Góry. Musiała więc złożyć mandat. Z Sebastianem Majchrzakiem nie udało nam się porozmawiać. Przewodniczący rady Piotr Kaczkowski powiedział nam, że rozmawiał z panem Sebastianem i ten jako powód złożenia mandatu podał trudności pogodzenia pracy z działalnością społeczną. - Sebastian pracuje jako przedstawiciel handlowy i musi wyjeżdżać, również za granicę. Dlatego trudno mu niekiedy znaleźć czas, by uczestniczyć w sesji - usłyszeliśmy od pana Piotra.

W związku z rezygnacją wspomnianych dwóch radnych wybory uzupełniające odbędą się w dwóch okręgach. Ich termin jest na razie nieznany, ale najpewniej będzie to kwiecień.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.