Czesław Wachnik

Trzeba wybrać dwóch radnych w gminie Lubrza

Czesław Wachnik

Nowych radnych będą musieli wybrać mieszkańcy dwóch okręgów: Bucze i Przełazy w gminie Lubrza. Dotychczasowi radni złożyli mandaty. Wybory w kwietniu.

Od wyborów samorządowych minął niewiele ponad rok, a w Lubrzy na 15 radnych, swoje mandaty złożyło już trzech. Pierwszym był Adam Oryszewski z Lubrzy, na którego miejsce wybrano Ilmę Hawran - Kobeszko. Jednak ostatnio swoje mandaty złożyli Barbara Orkisz ze wsi Bucze oraz Sebastian Majchrzak z Przełaz.

Pani Barbara powiedziała nam, że zmieniła miejsce zamieszkania, wyprowadziła się z Bucze do Zielonej Góry. Musiała więc złożyć mandat. Z Sebastianem Majchrzakiem nie udało nam się porozmawiać. Przewodniczący rady Piotr Kaczkowski powiedział nam, że rozmawiał z panem Sebastianem i ten jako powód złożenia mandatu podał trudności pogodzenia pracy z działalnością społeczną. - Sebastian pracuje jako przedstawiciel handlowy i musi wyjeżdżać, również za granicę. Dlatego trudno mu niekiedy znaleźć czas, by uczestniczyć w sesji - usłyszeliśmy od pana Piotra.

W związku z rezygnacją wspomnianych dwóch radnych wybory uzupełniające odbędą się w dwóch okręgach. Ich termin jest na razie nieznany, ale najpewniej będzie to kwiecień.

Czesław Wachnik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.