„Trzebiel kiedyś i dziś”, otwarcie wystawy już w piątek 17 czerwca

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

„Trzebiel kiedyś i dziś”, otwarcie wystawy już w piątek 17 czerwca

Liliana Hachani

„Trzebiel kiedyś i dziś” , tak nazywa się wystawa fotografii organizowana przez Ośrodek Kultury i Biblioteka w Trzebielu, przy współpracy z niemieckim Stowarzyszeniem MusKnica z Bad Muskau. Działanie realizowane jest w ramach polsko-niemieckiego projektu Spotkanie na Pograniczu.

„Trzebiel kiedyś i dziś” , tak nazywa się wystawa fotografii organizowana przez Ośrodek Kultury i Biblioteka w Trzebielu, przy współpracy z niemieckim Stowarzyszeniem MusKnica z Bad Muskau. Działanie realizowane jest w ramach polsko-niemieckiego projektu Spotkanie na Pograniczu. Fotografie, które będą prezentowane podczas wystawy, ukazują historię miejscowości i jej mieszkańców na przestrzeni ponad stu lat - od początku XX wieku, aż po ujęcia współczesne. Akcja poszukiwania starych zdjęć trwała kilka miesięcy, w projekt zaangażowało się wiele osób.

Zadanie nie należało do łatwych, ale dzięki pomocy wielu życzliwych ludzi organizatorom udało się zebrać wystarczająco dużo materiałów, aby wystawa jednak powstała. Wszystko po to, aby odtworzyć kawałek historii małej miejscowości, gdzieś pod niemiecką granicą. Niby nic, a jednak dla wielu osób jest to ważne wydarzenie, ponieważ tu urodzili ich rodzice, bądź też oni sami.

Dla obecnych mieszkańców Trzebiela wystawa będzie podróżą w czasie, podczas której zobaczą jak zmieniała się w ciągu lat ich miejscowość. Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 17 czerwca o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteka. Na spotkaniu będzie można spotkać się z dawnymi mieszkańcami wsi, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami, opowiedzą o tym jak w Trzebielu żyło się kiedyś i jakie wrażenie robią na nich zmiany, które zaszły w wiosce na przestrzeni lat.

Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.