Trzej Królowie jadą. Z mirrą, złotem, kadzidłem i wiarą

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Trzej Królowie jadą. Z mirrą, złotem, kadzidłem i wiarą

Jarosław Miłkowski

„Trzej Królowie jadą z królewską paradą” - rozpoczyna się jedna z kolęd. I nie jest ważne, czy byli mędrcami, władcami, czy astrologami. 6 stycznia o 14.00 spod filharmonii wyruszy V Orszak Trzech Króli.

Przez to, że biorę udział w Orszaku Trzech Króli, uzmysławiam sobie, że nie mam Bogu do zaoferowania nic poza swoją osobą. Poza tym daje mi on niesłychanego „kopa”, jeśli chodzi o moją wiarę - mówi Ireneusz Gasza. Z wykształcenia jest teologiem. Na co dzień to kierownik internatu przy Zespole Szkół Budowlanych i Samochodowych w Gorzowie. Od 2017 r. jest też Melchiorem, jednym z władców, którzy biorą udział w tym orszaku. W tę niedzielę orszak przez Gorzów przejdzie już po raz piąty, a pan Ireneusz będzie królem trzeci raz.

 • Od kiedy Orszaki Trzech Króli są w Polsce?
 • Co to jest Bractwo Świętego Józefa?
 • Co gorzowskim królom daje uczestnictwo w orszaku?
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.