Jakub Nowak

Trzy dni superatrakcji! Święto Solan tuż-tuż!

Barwne korowody to nieodłączna część każdego Święta Solan. Fot. Magda Weidner Barwne korowody to nieodłączna część każdego Święta Solan.
Jakub Nowak

Turnieje, regaty, pokazy oraz oczywiście... muzyczne gwiazdy. W piątek w Nowej Soli startuje kolejne Święto Solan.

Tegoroczne Święto Solan wystartuje już w najbliższy piątek. - Rozpoczynamy tradycyjnie barwnym korowodem, który przemaszeruje przez centrum miasta - informuje Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta. Jak się dowiedzieliśmy, trasa będzie przebiegać ulicami: Piłsudskiego, potem przez Plac Wyzwolenia, a następnie ulicą Moniuszki i aleją Wolności wprost do Parku Krasnala. Warto zaznaczyć, że co roku tematyka korowodu jest inna. W tym główny motyw to... Kolorowy Świat.

Trzydniowe święto miasta odbywać się będzie nie tylko na głównym placu plenerowym naprzeciwko parku, ale także w innych miejscach. W piątek w pobliskim Wodnym Świecie odbędzie się m.in. pokaz modeli pływających, w sobotę z kolei będziemy także świadkami wydarzeń sportowych - czeka nas jurniej judo, turniej siatkówki plażowej oraz street ball. W kanale portowym znów pościgają się także smocze łodzie.

Największą gratką będą jednak wydarzenia muzyczne. W tym roku wśród gwiazd, które wystąpią na scenie, wymienić należy m.in. Dawida Kwiatkowskiego czy Poparzonych Kawą Trzy. Szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie poniżej.

Oto szczegółowy rozkład Święta Solan

Piątek , 17 czerwca

Sobota, 18 czerwca

Niedziela, 19 czerwca

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.