Jakub Nowak

Trzy dni z rycerzami

Kożuchów znów cofnie się do średniowiecza, a uczestnicy imprezy będą świadkami wielkiej bitwy. Fot. Arch. Gminy Kożuchów Kożuchów znów cofnie się do średniowiecza, a uczestnicy imprezy będą świadkami wielkiej bitwy.
Jakub Nowak

Marzy się Wam podróż w czasie? Widzicie siebie w epoce rycerzy i wielkich bitew? Wybierzcie się na Dni Ziemi Kożuchowskiej!

Wielkie turnieje, warsztaty rzemiosł dawnych, koncerty oraz... ponowne oblężenie zamku. W ramach Dni Ziemi Kożu-chowskiej do gminy zawita 300 odtwórców epoki średniowiecza. Największą atrakcją tegorocznej imprezy ma być oczywiście inscenizacja wielkiego oblężenia, która będzie nawiązywała do wydarzeń z 1476 r. To wtedy, po śmierci księcia Henryka XI Głogowskiego, pana kożuchowskiego zamku (prawdopodobnie został otruty), twierdza była oblegana przez okrutnego księcia dolnośląskiego Jana II Żagańskiego, zwanego przez niektórych historyków Szalonym.

Kożuchów znów cofnie się do średniowiecza, a uczestnicy imprezy będą świadkami wielkiej bitwy.
Arch. Gminy Kożuchów Kożuchów znów cofnie się do średniowiecza, a uczestnicy imprezy będą świadkami wielkiej bitwy.

Poza tym czekają nas oczywiście różnego rodzaju wydarzenia poboczne: turnieje konne, łucznicze, a także... strzały z armat. Poza historią nie zabraknie także muzyki. Co dokładnie jest w programie?

Piątek (27 maja):
12.00-18.00, warsztaty rzemiosł dawnych w wiosce w fosie przy ul. Spacerowej;

Sobota (28 maja):
11.00, korowód przez miasto;

Niedziela (29 maja):

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.