Trzy nowosolskie "diamenty" planują intensywny rozwój!

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Jakub Nowak

Trzy nowosolskie "diamenty" planują intensywny rozwój!

Jakub Nowak

Trzy nowosolskie zakłady: Karton-Pak, Nord Napędy oraz Ovopol, zostały wyróżnione w prestiżowym rankingu Diamentów Forbesa 2015.

Zakłady zajęły odpowiednio ósme, dziewiąte oraz jedenaste miejsce na liście regionalnej (w kategorii przychodów od 50 do 250 mln zł). W poniedziałek, 15 lutego szefowie i przedstawiciele tych zakładów odwiedzili prezydenta Nowej Soli, który zaprosił ich, by osobiście pogratulować wspomnianego sukcesu, wręczając także symboliczne dyplomy.

- Wszystkie nagrody to taki „efekt uboczny” naszej pracy - żartowała Agnieszka Tront-Stefańczuk z firmy Nord Napędy. Tegoroczna nagroda jest już kolejną w dorobku firmy. Zakład od lat nie zwalnia bowiem tempa, i także w najbliższej przyszłości planuje kolejne inwestycje. - W tym roku, planujemy instalację tzw. hartowania próżniowego, to inwestycja na poziomie ok. 3-4 mln euro - opowiadała A. Tront-Stefańczuk. Jak dodawała z uśmiechem, plany są oczywiście jeszcze bardziej dalekosiężne, ale na rozmowy o nich przyjdzie jeszcze czas.

Potężne plany rozwojowe ma z kolei nowosolska firma Karton-Pak

Obecnie na południowej strefie ekonomicznej trwa budowa ich drugiego zakładu. - Mamy bardzo ambitny plan, by w ciągu 5-6 lat podwoić nasze obroty - zdradzał prezes Jerzy Sarama. Jak żartował, zakład na południu ma być tym, który w przyszłości będzie „straszył Europę”. - W sierpniu powinny trafić do nowego zakładu trzy maszyny, montaż potrwa do października, wcześniej, bo już w maju, uruchomiony zostanie magazyn - uchylał w rozmowie z „GL” rąbka tajemnicy.

Wyróżniona przez Forbes firma Ovopol rozwija się już „pełną parą” na strefie, gdzie wybudowano nowy zakład (pierwszy wciąż działa obok dworca PKP).

Przedstawiciele firm: Ovopol, Nord Napędy oraz Karton-Pak odwiedzili prezydenta Nowej Soli, który gratulował im sukcesu.
Jakub Nowak Przedstawiciele firm: Ovopol, Nord Napędy oraz Karton-Pak odwiedzili prezydenta Nowej Soli, który gratulował im sukcesu.

- W przyszłości powstaną następne linie technologiczne, docelowo, być może w ciągu najbliższych pięciu lat, nasza produkcja całkowicie się tam przeniesie - opowiadała nam Wioletta Raj, główna księgowa Ovopolu.

Wadim Tyszkiewicz sukces firm komentował krótko, ale konkretnie. - Jestem dumny i bardzo się cieszę, że rozwój gospodarczy Nowej Soli jest po prostu faktem - zaznacza prezydent.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.