Trzylatki na start. Zaraz rusza rekrutacja do przedszkoli

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Trzylatki na start. Zaraz rusza rekrutacja do przedszkoli

Tomasz Rusek

We wtorek (1 marca) ruszają zapisy do gorzowskich przedszkoli.

Rekrutacja jest skierowana do rodziców dzieci trzyletnich. Wiadomo od kilku miesięcy, że będzie wyjątkowo kłopotliwa: przez reformę edukacji w przedszkolach zostanie wiele sześciolatków, przez co placówki pomieszczą mniej trzylatków. O ile mniej? Nie wiadomo, ale miasto liczy się nawet z brakiem miejsc dla 800 dzieci trzyletnich.

Tegoroczny nabór zaczyna się 1 marca. Dziecko można zapisać do przedszkola poprzez internet (szczegóły znajdziecie na www.gorzow.pl), jednak i tak papierową wersję zgłoszenia należy zanieść do placówki pierwszego wyboru - czyli do tej, na której najbardziej nam zależy. Listy z nazwiskami przyjętych dzieci zostaną wywieszone 4 kwietnia.

Będzie w Kłodawie kolejny market czy jednak nie będzie?

W środę na sesji rady gminy w Kłodawie radni zdecydują, czy urząd zmieni plan przestrzenny dla części Osiedla Marzeń. Jeśli się na to zgodzą, nieopodal domów jednorodzinnych na ul. Tęczowej będzie mógł powstać 600-metrowy market. Przeciwko takiej zmianie od dwóch lat protestuje część mieszkańców. Obrady zaczynają się dziś o 10.00 w sali wiejskiej przy ul. Jeziornej.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.