Tu możesz się wyszaleć

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Filip Pobihuszka

Tu możesz się wyszaleć

Filip Pobihuszka

- W Parku Krasnala jest super! - mówią zgodnie dwie Ole oraz Marcel. Uczniowie z Nowej Soli bardzo lubią spędzać tu czas wolny od lekcji. Zresztą, nie tylko oni... - Z wnuczką dość często przyjeżdżam do Parku Krasnala. Jakoś polubiła to miejsce, a to przecież chwila jazdy samochodem - opowiada pan Jerzy z Zielonej Góry. - Przywiozłam do Nowej Soli na ubiegłoroczne wakacje moich bratanków, chłopakom bardzo się podobało. Codziennie chodziliśmy albo na siatkówkę, minigolfa czy rowery - opowiada z kolei pani Paulina.

Takie głosy można mnożyć niemal w nieskończoność, bo mozaika tablic rejestracyjnych aut, które pojawiają się przed parkiem podczas każdego weekendu, jest naprawdę imponująca.

W najstarszej części kompleksu, w stóp największego na świecie krasnala Solusia, zdecydowanie najlepiej odnajdą się najmłodsi. Właśnie dla nich stworzono ten ogromny plac zabaw, którego dodatkowymi atrakcjami są minizoo i realistyczne figury dinozaurów, z ruchomym (i ryczącym!) tyranozaurem na czele.

Nowa Sól. Najlepszy w Polsce tor dla BMX.
Jakub Nowak Najlepszy w Polsce tor dla BMX. W tle skałki wspinaczkowe i góra, która ma być... wodospadem.

Tuż za miedzą znajduje się Koci Staw. Kiedyś zaniedbany akwen, od kilku lat jest najpopularniejszym kąpieliskiem w okolicy. A w tym roku mają pojawić się tam kolejne atrakcje. - Staramy się o koncesję na transmisję meczów - przyznaje Marcin Walasek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to każdy z nas będzie mógł obejrzeć w Wodnym Świecie transmisję z Euro 2016 - wyjaśnia. A po mistrzostwach ekran służyłby dalej, jako kino letnie.

Ale to nie wszystko! W pobliskim lasku, jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa parku linowego. - Miasto posiada już pozwolenie na budowę. W lasku zawisną konstrukcje składające się z lin rozwieszonych między drzewami, które także zostały już zbadane przez dendrologa - tłumaczy Ewa Batko z nowosolskiego magistratu.

A tuż za laskiem czai się prawdziwa perełka, roboczo nazywana drugą częścią Parku Krasnala. To prawdziwa mekka sportowców, ze względu na najlepszy w Polsce tor dla BMX, skatepark i skałki wspinaczkowe. Wszystkie te miejsca były współtworzone i testowane przez najlepszych zawodników w kraju, którzy o nowosolskim parku wypowiadali się w samych superlatywach. - Wasze tory jeszcze nie zostały oddane do użytku, a już robią furorę w sieci i są uznawane za najlepsze w Polsce - mówił Bartosz Giemza, mistrz Polski w BMX racingu, gdy dwa lata temu testował nasz obiekt.

Tak naprawdę o nowosolskich atrakcjach można napisać wiele, ale najlepsze rozwiązanie to przyjechać i... zobaczyć je na własne oczy!

Filip Pobihuszka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.