Tu poznasz tajniki winiarstwa, możesz też wypożyczyć sprzęt

Czytaj dalej
Fot. LCW
Czesław Wachnik

Tu poznasz tajniki winiarstwa, możesz też wypożyczyć sprzęt

Czesław Wachnik

- To doskonałe miejsce do szkoleń i prezentacji wyrobów lubuskich winiarzy - mówi Krzysztof Fedorowicz, a Karolina Pacholak proponuje, by w LCW można było degustować miejscowe specjały.

Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze ma niewiele ponad rok, odwiedziło je około 25 tysięcy osób. Byli to turyści indywidualni, wycieczki oraz winiarze i sympatycy winiarstwa. Na tak dużą liczbę zwiedzających złożyły się także popularne imprezy, chociażby święto lubuskiego, młodego wina, plebiscyt na najpopularniejszą winnicę z konkursem młodego wina czy tradycyjne Winobranie.

Razem z Markiem Pychem, kierownikiem wydziału projektów turystycznych i promocji LCW, oglądamy poszczególne pomieszczenia centrum. Trzeba przyznać, że robią naprawdę duże wrażenie. Można podziwiać chociażby prezentację poszczególnych winiarzy, z których niemal każdy pokazuje wina, które są jego chlubą, ścieżkę dydaktyczną poświęconą historii wina i winiarstwa oraz współczesnemu winiarstwu. Są też maszyny, które służą do produkcji wina.

Więcej przeczytasz w sobotę, 28 stycznia, w papierowym wydaniu :GL" oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.