Tunel pod torami w Nowej Soli. Co dalej z tą inwestycją? Czy uda się zbudować tunel, który rozładuje korki w centrum miasta? [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Tunel pod torami w Nowej Soli. Co dalej z tą inwestycją? Czy uda się zbudować tunel, który rozładuje korki w centrum miasta? [ZDJĘCIA]

Eliza Gniewek-Juszczak

Do 10-12 godzin na dobę może zwiększyć się czas zamknięcia przejazdu przez tory kolejowe w centrum miasta. Miasto szuka możliwości dofinansowania budowy tunelu.

- Niestety prowadzone od wielu miesięcy rozmowy w tej sprawie z przyczyn obiektywnych zakończyły się niepowodzeniem - poinformował wiceprezydent Jacek Milewski.

Do urzędu miejskiego wpłynęło pismo z PKP PLK, w którym stwierdzono, że do 31 stycznia nie będzie decyzji o przesunięciu projektu z listy rezerwowej na listę podstawową.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.