Turniej Esquadry już blisko. Pomóżmy Wojtkowi

Czytaj dalej
Fot. Stowarzyszenie Esquadra
Łukasz Koleśnik

Turniej Esquadry już blisko. Pomóżmy Wojtkowi

Łukasz Koleśnik

Piłkarskie emocje, ogrom atrakcji, ale najważniejsze to cel turnieju charytatywnego Esquadry - pomoc niepełnosprawnym.

Wczoraj członkowie Stowarzyszenia Esquadra krzątali się po całym mieście i wieszali plakaty. Jak sami przyznają, w ostatnich dniach przed turniejem nie mają chwili wytchnienia. Nic dziwnego, ósma edycja Turnieju Charytatywnego Piłki Nożnej - Grand Prix Gubina będzie największą z dotychczas zorganizowanych tego typu imprez. Przede wszystkim będzie trwać dwa dni. A to oznacza dwa razy więcej atrakcji niż w poprzednich latach.

Wojtek potrzebuje pomocy
Cel turnieju pozostał ten sam, czyli pomoc osobom niepełnosprawnym. Do tej pory stowarzyszenie pomogło 23 chorym mieszkańcom Gubina, którzy w większości potrzebowali pieniędzy na sprzęt lub rehabilitację. - Warto wspierać Esquadrę w ich działaniach. Pomogli wielu ludziom, w tym mojemu synowi Damianowi - opowiada Monika Pytiak.
Tym razem Esquadra zamierza pomóc 3-letniemu Wojtkowi, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. - Nie ma lekarstwa na tę chorobę genetyczną. Wojtuś nigdy nie będzie chodził, a walka z chorobą toczy się o jego życie - podkreśla prezes stowarzyszenie Esquadra, Kamil Kuśnierek. Jedyną drogą na zatrzymanie rozwoju tej choroby jest profesjonalna rehabilitacja oraz konsultacje medyczne ze specjalistami. Aby dotrzeć na te konsultacje Wojtuś musi posiadać specjalnie przystosowany fotelik samochodowy, a wkrótce także wózek inwalidzki.

Ogrom atrakcji
Warto przyjść, żeby pomóc. Ale zachęcić ma też do tego wiele atrakcji. - Głównym punktem jest turniej piłkarski. W tym roku właściwie dwa. 28 maja zagrają seniorzy amatorzy. 16 drużyn z trzech krajów:_Szwecja, Niemcy oraz Polska. 29 maja na orliku rywalizować będą żaki rocznik 2008 z całego województwa - wymienia Kamil Kuśnierek. To nie wszystko. Koncerty: w sobotę wystąpi Norbi (godz. 18.00) oraz Baflo ( godz. 20.00). W niedzielę odbędą się zawody strongmenów w kategorii 105 kg. - Oprócz tego szykujemy mnóstwo atrakcji dla dzieci, czyli zamki dmuchane, warsztaty cyrkowe, pokazy policyjne oraz wojskowe - wymienia Kuśnierek. Nie można też zapomnieć o licytacjach, gdzie czeka wiele przedmiotów. Wśród nich wyróżnia się koszulka reprezentacji Polski, podpisana przez Roberta Lewandowskiego. - Setki ludzi zaangażowało się w przygotowanie turnieju, który jest największą imprezą charytatywną w powiecie. Warto na Roosevelta przyjść dla nich oraz dla Wojtka - zachęca prezes stowarzyszenia.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.