Edward Gurban

Turyści są zgodni: Nowa Sól jest piękna!

Uczestnicy spotkania w Nowej Soli mieli okazję m.in. popłynąć smoczą łodzią Fot. Edward Gurban Uczestnicy spotkania w Nowej Soli mieli okazję m.in. popłynąć smoczą łodzią.
Edward Gurban

IV Lubuski Zlot Turystów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przebiegał pod znakiem zabawy oraz rekreacji.

- Impreza bardzo się udała, dopisała nam także pogoda - cieszy się Małgorzata Jezierska, prezes Oddziału PTTK Nowa Sól, który był organizatorem czwartego lubuskiego zlotu turystów, jaki odbył się w niedzielę właśnie w Nowej Soli. W sumie na miejscu zjawiło się 80 osób. Jak mówią organizatorzy, cel niedzielnego zlotu był prosty - propagowanie turystyki i aktywnych form wypoczynku, ale także poznanie okolic i historii.

Uczestnicy spotkania w Nowej Soli mieli okazję m.in. popłynąć smoczą łodzią
Edward Gurban Uczestnicy spotkania w Nowej Soli mieli okazję m.in. popłynąć smoczą łodzią.

O bogactwie nadodrzańskiej przyrody opowiadał Tomasz Szaja z Nadleśnictwa Nowa Sól, nie zabrakło także zwiedzenia niekonwencjonalnego, czyli przez... rymowankę - Był czas na zabawę, konkursy rekreacyjno-sportowe oraz na spostrzegawczość - przyznaje M. Jezierska. Zwycięzców konkursów nagrodzono pucharami. „Najliczniejszą Grupą” okazał się Oddział Wojskowy PTTK z Krosna Odrzańskiego, „Najlepszą rymującą grupą” był -„Stilon” Oddział PTTK z Gorzowa Wlkp., a tytuł „Mądrej Głowy” przypadł Oddziałowi PTTK z Żar. W konkurencjach sprawnościowych najlepiej wypadł Gorzów Wlkp. Wszystkie oddziały obdarowano materiałami promującymi Nową Sól oraz nadleśnictwo.

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.