Twierdza Grudziądz została obroniona! [szczegółowa relacja]

Czytaj dalej
MNARZ

Twierdza Grudziądz została obroniona! [szczegółowa relacja]

MNARZ

MrGarden GKM udowadnia, że na torze w Grudziądzu nie pozwoli nikomu wygrać. Poległ nawet lider PGE Ekstraligi - Stal Gorzów.

MrGarden GKM Grudziądz - Stal Gorzów 54:36

GKM: Lindbäck 10+1 (3,3,2,0,2), Gollob 10+2 (2,2,3,2,1), Okoniewski 12+1 (1,3,2,3,3), Buczkowski 7+3 (2,2,1,1,1), Łaguta 9 (3,3,3,0), Trzensiok 1 (0,0,1), Nowak 5+2 (1,2,2) ;
STA: Iversen 4 (1,0,1,2), Jepsen Jensen 1 (0,1,0), Zagar 5+1 (3,1,0,1,0), Prz. Pawlicki 8 (0,2,1,3,2), Kasprzak4+1 (1,1,0,2,0), Zmarzlik 12 (3,0,3,3,0,3) , Cyfer 2+1 (2,0).

Grudziądzanie za punkt honoru postawili sobie wczoraj wygranie z niepokonaną w tym sezonie Stalą Gorzów.

Nie mógł pomóc wczoraj drużynie junior MrGarden GKM Mateusz Rujner, który na stadion przyszedł o kulach.

Rujner po operacji stopy

Leczy kontuzję, której nabawił się na turnieju juniorów w Toruniu. - Prawą stopę zoperowano mi w szpitalu w Toruniu. Rozszczepioną kość połączono śrubą, odbudowano też więzadła stopy. Przechodzę rehabilitację. Na tor wrócę z końcem lipca - wyjaśnił zawodnik.

Jego brak drużyna GKM odczuła w 2. wyścigu - młodzieżowym, którego faworytem był znakomity Bartosz Zmarzlik (Stal), wspierany przez Adriana Cyfera, który w poprzednich sezonach startowach w barwach GKM. Zmarzlik przed meczem zapewniał: - Pasuje mi tor w Grudziądzu, lubię tu jeździć.

Wygrał 2. bieg z dużą przewagą. Co wypracowali gru-dziądzcy seniorzy w 1. wyścigu, drużyna MrGarden GKM straciła w 2. Gospodarze ostro ruszyli do zdobycia zdecydowanej przewagi. W ub.r. GKM pokonał na swoim torze Stal 50:40, a najwięcej punktów zdobył wtedy Zmarzlik (13+1).

Kibice z sektora fan-clubu GKM ubrani byli wczoraj na czarno. - Chcemy uczcić pamięć naszych kolegów, kibiców GKM, którzy tragicznie zginęli w wypadku drogowym - wyjaśnili. Ponad 6 tys. grudziądzkich kibiców i kilkudziesięciu Stali Gorzów szaleńczo dopingowało obie drużyny w jednakowych barwach: żółto-niebieskich.

Gollob najszybszy

Od początku, jak zwykle na swoim torze, świetnie dysponowani byli seniorzy GKM z kapitanem Tomaszem Gollobem. Wraz z Antonio Lindbaeckiem stanowili duet nie do pokonania.

Seniorom pomagał bardzo już od swojego 2. startu junior Marcin Nowak, powołany niedawno do młodzieżowej reprezentacji Polski. Wraz z Artiomem Łagutą 4. wyścig wygrali 5:1, a gdy w 5. również dubletem wygrali Rafał Okoniewski z Krzysztofem Buczkowskim, gospodarzom pozostało tylko utrzymywać przewagę i starać się ją powiększać.

W 5. biegu jeszcze Jensen próbował wyprzedzić Bucz-kowskiego, walczyli ramię w ramię, jednak „Buczek” na swoim macierzystym torze wygrał tę próbę sił i jechał drugi, za „Okoniem”, nękany przez Duńczyka do mety. Grudzią-dzanom nie było jednak łatwo, gdyż wielokrotny mistrz Polski twardo walczył na twardym torze. Sędzia zalecał co rusz polewanie nawierzchni, gdyż w upalny dzień ścigające się motocykle wzbijały ogromne tumany kurzu.

Imponowała para Gollob-Lindbaeck. Praktycznie już po 7. wyścigu zapewnili GKM pewne prowadzenie. Pojechali obaj po profesorsku. Para Stali od startu wychodziła na prowadzenie, jednak Szwed wjechał „pod łokieć” Zmarzlikowi, ten spadł na koniec stawki. Lindbaeck gnał niezagrożony po 3 pkt, a za nim jak cień podążał Gollob.

Popis jak w Grand Prix

Ten duet dał show także w 9. wyścigu. Znakomicie wystartował Gollob. Lindbaeck nieco się spóźnił, jednak szybko wyprzedził obu gorzowian: Pawlickiego i Zagara, dołączając do Golloba.

Para GKM wygrała 5:1, z ogromną przewagą nad rywalami. Gollob zanotował najlepszy czas meczu: 67,93. GKM prowadził dzięki temu już 20 punktami!

Emocje wzbudził wyścig 11. z udziałem Golloba i jego ucznia, Zmarzlika. 21-letni junior zdołał pokonać profesora Golloba, jednak nie przyćmiło to roli kapitana GKM, jaką odegrał w tym zwycięskim meczu.

Walka o punkt bonusowy toczyła się do wyścigów nominowanych. Gospodarze mieli szansę na zatrzymanie bonusa, jednak Zmarzlik odebrał te nadzieję, pokonując w 14. biegu Lindbaecka.

Gorzowianie polegli, ale na osłodę wywieźli z Gru-dziądza punkt bonusowy. Byli i tak niepocieszeni, że GKM przerwał im dobrą passę samych zwycięstw w tym sezonie.

MNARZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.