Tych imprez biegowych nie można przegapić!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Alicja Kucharska

Tych imprez biegowych nie można przegapić!

Alicja Kucharska

Moda na bieganie trwa! Znamy już program Świebodzińskiej 10. Przypominamy też o zapisach do I Biegu Gazety Lubuskiej!

Można już odliczać dni do startu Świebodzińskiej Dziesiątki. Organizatorzy zapewniają, że przygotowania do lokalnej imprezy biegowej są już na ostatniej prostej, ale nie ukrywają też, że teraz każda para rąk do pomocy jest na wagę złota.

- Trasa została wstępnie oznaczona. Na chodnikach pojawiły się charakterystyczne grafiki, które przygotowano dla osób, które chciałyby zorientować się, którędy przebiega trasa Świebodzińskiej Dziesiątki – mówią Ewa Wójcik i Dominik Konstanty, organizatorzy z ramienia KS Herosi. – Niebawem będziemy informować mieszkańców ulic, przez które prowadzić będzie trasa, o możliwych utrudnieniach. Poprosimy także, by na czas biegu głównego na ważniejszych ulicach nie parkować samochodów – dodają.

23 września odbędzie się już XVI edycja Świebodzińskiej Dziesiątki. To ostatnie dni, by zapisać się do biegu głównego. Na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji znajduje się zakładka Świebodzińskiej Dziesiątki, gdzie można znaleźć link do zapisów. -Na tę chwilę mamy ponad 280 zgłoszeń do biegu głównego. Cieszy nas, że ponad połowa zarejestrowanych uczestników to mieszkańcy naszego powiatu. Takie było nasze założenie, gdy staliśmy się organizatorami Świebodzińskiej Dziesiątki – mówią.

Warto dodać, że już rok temu imprezę przeniesiono spod świebodzińskiej figury Chrystusa Króla na stadion miejski. W tym roku nieco zmieniła się również trasa. Ulice najważniejsze dla ruchu pojazdów pozostaną przejezdne. Zawodnicy wystartują ze stadionu. Skręcając w ulicę Konarskiego dobiegną do alei 700-lecia. Nią dostaną się do centrum, a następnie wrócą do mety. – Biegacze wykonają dwa okrążenia. Na trasie czekają ich dodatkowe atrakcje. W centrum miasta zawodników dopingować będzie Świebodzińska Orkiestra Dęta. Przy ratuszu umiejscowiony zostanie punkt premii lotnej – kto pierwszy do niego dobiegnie – bez względu na wynik końcowy – otrzyma nagrodę specjalną – wyjaśnia E. Wójcik.

W tym roku bardzo atrakcyjne będą również pakiety startowe. Składać się na nie będą: kąpielowe ręczniki z logo Świebodzińskiej Dziesiątki, medal, posiłek regeneracyjny, owoce, woda. – Jeśli chodzi o nagrody, to będą przyznawane we wszystkich kategoriach. W tym roku starosta świebodziński ufunduje nagrody dla zwycięzców w kategorii „Mistrzostwa Powiatu Świebodzińskiego”. Nagrody sponsorują również wójtowie gmin Szczaniec, Lubrza, Łagów, Skąpe oraz komendanci policji i straży pożarnej, a także dyrektor OSiR.

Na samym stadionie również dziać się będzie dużo. Oprócz biegów dziecięcych i młodzieżowych, przy głównej płycie boiska pojawią się stoiska gastronomiczne, dmuchańce dla najmłodszych oraz mobilny punkt zbiórki krwi. W planach jest również pokaz policyjny oraz ratownictwa medycznego. - Najmłodsi biegacze będą konkurować ze sobą na murawie, by było bezpieczniej, natomiast starsze dzieci na bieżni. Zapisy wciąż trwają i trzeba podkreślić, że w biegu wezmą udział tylko te dzieci, które zostaną zapisane elektronicznie. W roku ubiegłym w dziecięcej i młodzieżowej Świebodzińskiej Dziesiątce udział wzięło ok. 700 dzieci. Właśnie dlatego w tym zdecydowano się na wcześniejszą rejestrację on-line – uzasadniają.

Organizatorzy nie ukrywają, że brakuje im rąk do pracy. – Każdy, kto w dniu biegu zechce nam pomóc, jest mile widziany. Poszukujemy chętnych nie tylko do zabezpieczenia trasy, ale i do obsługi zawodników na stadionie. Zachęcamy do kontaktu z nami – mówią organizatorzy.

A już 7 października kolejna impreza biegowa. W Pszczewie odbędzie się I Bieg Gazety Lubuskiej! Zapisz się już dziś! Więcej na stronie www.gazetalubuska.pl

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.