Eliza Gniewek-Juszczak

Tylko u nas można poznać treść jednej z "Legend nadorzańskich". Promocja książki odbędzie się dopiero za kilka dni w Nowej Soli

Marek Grzelka napisał 14 legend na podstawie szczątkowych zapisów, których szukał w niemieckich książkach Fot. Arch. prywatne Marek Grzelka napisał 14 legend na podstawie szczątkowych zapisów, których szukał w niemieckich książkach
Eliza Gniewek-Juszczak

W czwartek, o 19.00 na cyplu pomiędzy mariną a przystanią kajakową w Nowej Soli odbędzie się oficjalna prezentacja wydawnictwa promującego miasto. Będzie teatr, ognisko i czytanie „Legend Nadodrzańskich”. Mamy jedną z nich. Autorem jest Marek Grzelka. Drugą z książek, które będą razem sprzedawane jest album ze zdjęciami miasta autorstwa Jerzego Malickiego.

„O chciwym kościelnym, który sąsiada z głową pod pachą w bieg po sprawiedliwość wysłał”

Przez sen zazwyczaj cicho nucił, kiedy to mrzonki roił o bogactwie, kotłowało się mu wtedy pod powiekami, oj kotłowało. Złote monety z kieszeni w kieszeń przesypywał, z garści do garści, a jak która spadła – co tam – tyle ich miał przecież, niech sobie jakiś znajda ma, szczęścia tego nieco przytuli do serca, buty niechże sobie kupi, kapelusz, a nawet może i jakieś cieplejsze odzienie.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.