Tymek wyjedzie do kliniki w Stanach Zjednoczonych

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Łukasz Koleśnik

Tymek wyjedzie do kliniki w Stanach Zjednoczonych

Łukasz Koleśnik

Kilka miesięcy temu sytuacja Tymka z Pławia była tragiczna. Dzięki pomocy m.in. Czytelników Tymek dostał szansę na życie.

Miejscowi lekarze nie dawali małemu Tymkowi praktycznie żadnych szans. Postawiona diagnoza, jaką była choroba Krabbego uznali właściwie za wyrok śmierci. Trudną sytuację rodziny z Pławia opisywaliśmy na łamach „Gazety Lubuskiej” we wrześniu zeszłego roku. Mama Tymka, Martyna Butczak wierzyła, że jest jeszcze szansa dla jej synka i prosiła o pomoc.

Ludzie z wielkim sercem ponownie nie zawiedli i dzięki nim pojawiło się światełko w tunelu dla Tymka. Chłopiec ma obecnie niecałe 11 miesięcy. Pod koniec lutego skończy roczek. W porównaniu do sytuacji z września, wygląda i czuje się znacznie lepiej.

- Jego stan jest bardzo dobry. Widzi, słyszy, zaczął reagować, oczyszczamy go z metali ciężkich - opowiada mama Tymka.

Dodaje, że odezwali się do niej specjaliści ze Stanów Zjednoczonych. - Dokładniej ze szpitala Children’s Hospital of Pittsburgh.

Czytaj w czwartek,12 stycznia, w "Gazecie Lubuskiej" i bez żadnych opłat w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.