Tymek wyjedzie do kliniki w Stanach Zjednoczonych

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Łukasz Koleśnik

Tymek wyjedzie do kliniki w Stanach Zjednoczonych

Łukasz Koleśnik

Kilka miesięcy temu sytuacja Tymka z Pławia była tragiczna. Dzięki pomocy m.in. Czytelników Tymek dostał szansę na życie.

Miejscowi lekarze nie dawali małemu Tymkowi praktycznie żadnych szans. Postawiona diagnoza, jaką była choroba Krabbego uznali właściwie za wyrok śmierci. Trudną sytuację rodziny z Pławia opisywaliśmy na łamach „Gazety Lubuskiej” we wrześniu zeszłego roku. Mama Tymka, Martyna Butczak wierzyła, że jest jeszcze szansa dla jej synka i prosiła o pomoc.

Ludzie z wielkim sercem ponownie nie zawiedli i dzięki nim pojawiło się światełko w tunelu dla Tymka. Chłopiec ma obecnie niecałe 11 miesięcy. Pod koniec lutego skończy roczek. W porównaniu do sytuacji z września, wygląda i czuje się znacznie lepiej.

- Jego stan jest bardzo dobry. Widzi, słyszy, zaczął reagować, oczyszczamy go z metali ciężkich - opowiada mama Tymka.

Dodaje, że odezwali się do niej specjaliści ze Stanów Zjednoczonych. - Dokładniej ze szpitala Children’s Hospital of Pittsburgh.

Czytaj w czwartek,12 stycznia, w "Gazecie Lubuskiej" i bez żadnych opłat w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

50,00 100,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.