Uczeń z Nowego Miasteczka zajął pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim z chemii. Świetnie poszło mu też na biologii

Czytaj dalej
Fot. Zespoł Szkół nr 1 Nowe Miasteczko/Facebook
Eliza Gniewek-Juszczak

Uczeń z Nowego Miasteczka zajął pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim z chemii. Świetnie poszło mu też na biologii

Eliza Gniewek-Juszczak

Pierwsze miejsce w konkursie przedmiotowym z chemii zdobył w województwie lubuskim Adrian Komar z Nowego Miasteczka. Drugie z taką samą liczbą punktów należy do Mai Naumowicz z Gorzowa Wlkp. a trzecie do Pauliny Sucheckiej z Zielonej Góry.

Adrian Komar, uczeń klasy 8A SP w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku zajął pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim z chemii. Drugie miejsce na kuratoryjnej liście należy do Mai Naumowicz z Gorzowa Wlkp., która również jak Adroan zdobyła 39 punktów na 40 możliwych, a trzecie do Pauliny Sucheckiej z Zielonej Góry, której też poszło świetnie, miała 38 punktów.

Gratulacje dla ucznia, nauczycielki i rodziców

- Talent, systematyczna praca i są wyniki - skomentowała informację szkoły na FB pani Aleksandra. A pani Mariola dodała, że "taki uczeń to powód do dumy dla szkoły i dla nauczycieli".
Mnóstwo gratulacji skierowano także do Renaty Krawczyk - nauczycielki chemii i biologii, która przygotowała ucznia do konkursu.
- Adrian uzyskał też tytuł finalisty wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z biologii – uzyskał 80 proc. możliwych do zdobycia punktów! I tym razem do konkursu przygotowała ucznia pani Renata Krawczyk - czytamy w komunikacie szkoły.
- Gratuluję uczniowi,nauczycielce i przede wszystkim rodzicom tak zdolnego dziecka - podkreśliła na Facebooku pani Aneta.

Przyszły lekarz z Nowego Miasteczka

Adrian chciałby wybrać medyczny kierunek studiów. - Takie osiągnięcia z pewnością pomogą mu rozwijać zainteresowania. Tytuł laureata umożliwia uczniowi przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadpodstawowej- podkreślają nauczyciele.

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.