Eliza Gniewek-Juszczak

Uczniowie nowosolskiego "spożywczaka" słyszeli prawdę o Sybirze i Katyniu, teraz mówią, że trzeba szanować wszystko, co mają

Uczniowie nowosolskiego „Spożywczaka” zaangażowali się w organizację uroczystości poświęconej pamięci ofiar Katynia Fot. ZSP nr 4 Spożywczak Nowa Sól Uczniowie nowosolskiego „Spożywczaka” zaangażowali się w organizację uroczystości poświęconej pamięci ofiar Katynia
Eliza Gniewek-Juszczak

- Moja babcia też mi próbowała nieraz o tym opowiadać, bo też przeżyła tę wojnę, ale nigdy nie dała rady nawet zacząć - przyznaje Natalia Bernat.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Spożywczak” powstało nowe miejsce pamięci. Poświęcone zostało Julianowi Sierżantowi. To jedna z ofiar zbrodni katyńskiej.

- W uroczystej akademii wzięła udział społeczność szkolna i przedstawiciele Związku Sybiraków i Rodzin Katyńskich. Zasadzony przez nas dąb otrzymał również błogosławieństwo ks.

Dąb pamięci ofiar Katynia, a przede wszystkim Juliana Sierżanta został posadzony przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli. Uroczystości towarzyszyły rozmowy uczniów z członkami nowosolskiego oddziału Polskiego Związku Sybiraków i Rodzin Katyńskich.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.