Czesław Wachnik

Uczniowie odnaleźli pocisk

Czesław Wachnik

Dwóch uczniów klasy III gimnazjum w Szczańcu nagrodzonych! Za to, że uchronili innych od spotkania z niewybuchem. A było tak...

Chłopcy wybrali się na spacer po lesie, żeby poszukać porzuconych przez jelenie poroży. W pewnej chwili zauważyli przedmiot, który wyglądem przypominał niewybuch z czasów ostatniej wojny. Gimnazjaliści o znalezisku powiadomili policję. By ułatwić specjalistom dotarcie do znaleziska, jeden z nich wyszedł na drogę. Drugi pilnował, by do wybuchu nikt nie podchodził.

Policjanci posiadający odpowiednie przeszkolenie potwierdzili, że znaleziony przedmiot, to pocisk artyleryjski za czasów II wojny światowej. I mimo upływu czasu, nadal groźny. Policjanci zabezpieczyli niewybuch do czasu przyjazdu saperów z jednostki w Krośnie Odrz.

Postawę obu chłopców docenił młodszy inspektor Jarosław Kowalski, p.o. komendanta powiatowego policji, który nagrodził ich dyplomami i upominkami. Do sprawy wrócimy.

Czesław Wachnik

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej od 1985 roku, najczęściej w dziale terenowym, ekonomicznym, przez wiele lat prowadziłem dodatek motoryzacyjny ,,Za kierownicą''. Dziś zajmuję się głównie tym co się dzieje w Zielonej Górze oraz powiecie zielonogórskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.