Jakub Nowak

Uczniowie wiedzą, że sport to zdrowie

Jakub Nowak

Zajęcia z judo, fitness czy zumby – to jedne z wielu atrakcji projektu sławskiej podstawówki, który zachęcał dzieci do aktywności fizycznej.

- Projekt zakładał zaktywizowanie dzieci. Lekcje były bardzo zróżnicowane, a uczniowie zaangażowani, efektem ich pracy stały się m.in. mapy myśli, plakaty, albumy o znanych sportowcach, czy obiektach sportowych znajdujących się w Sławie - opisuje Izabela Tomczak z nauczania zintegrowanego. Jak się dowiedzieliśmy głównymi atrakcjami sportowego projektu były systematyczne spotkania z ekspertami. Uczniowie przeprowadzili m.in. wywiad z nauczycielem wychowania fizycznego, Markiem Szaferem.

Chłopców najbardziej interesowała oczywiście piłka nożna. Kolejne spotkanie, z Łukaszem Kielnarem, pozwoliło maluchom poznać walory żeglarstwa.

- Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały prezentację multimedialną przygotowaną przez gościa - zaznacza pani Izabela. Równie atrakcyjne były zajęcia z judo, o czym dzieci mogły przekonać się w czasie spotkania z Maciejem Kaczorowskim. Uczniowie na własnej skórze mogli poczuć skuteczność podstawowych chwytów i przewrotów, co wzbudziło oczywiście ogromną radość i pozytywne emocje. Dobrych emocji oraz energii nie zabrakło także podczas lekcji fitness i zumby, prowadzonej przez Justynę Baumann. - Zachwycone zajęciami były nie tylko dziewczynki - komentuje I. Tomczak.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.