opr. Lucyna Makowska

Uczniowie żagańskiej "59" szlifują w Sewilli naukę zawodu i języka

Oprócz praktyk uczniowie „59” mają też czas na zwiedzanie. Obejrzeli Sewillę, Malagę i  Gibraltar. Fot. arch Starostwo Żagań Oprócz praktyk uczniowie „59” mają też czas na zwiedzanie. Obejrzeli Sewillę, Malagę i Gibraltar.
opr. Lucyna Makowska

20 uczniów technikum mechatronicznego z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu wyleciało na dwutygodniowe praktyki do Sewilli w ramach projektu Erasmus+.

Projekt „Doświadczenie zawodowe młodego technika kluczem do sukcesu na rynku pracy” finansowany jest przez Unię Europejską. Podczas kursu robotyki w firmie Macco Robotics, ucniowie brali udział w wykładach z robotyki, historii robotów oraz sensoryki.

Analizowali budowę robotów, tworzyli diagramy blokowe robotów oraz algorytmy ich działania, pracowali nad podstawami programowania w C++, programowaniem rozmów z robotem Promobot, mapowaniem otoczenia dla robota Keecker, a także programowaniem robota iPal. Rozwój wiedzy i umiejętności zawodowych to nie wszystko. Uczestnicy szlifowali swoje podstawowe umiejętności językowe podczas kursu języka hiszpańskiego.Na szczęście nauka i praca nie zabierała im całego czasu.

Starczyło go również na całodniowe wycieczki na Gibraltar i do Malagi, zwiedzanie Sewilli, degustacje lokalnych przysmaków, zawieranie nowych znajomości i świetną zabawę we własnym gronie.Mobilność edukacyjna w programie Erasmus+ to nie tylko ciężka praca w czasie przygotowań do wyjazdu i podczas stażu, to również życiowe doświadczenie. Jest to połączenie praktycznej nauki zawodu, kultury i języka innego kraju.

opr. Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.